KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

FINÁLOVÝ VEČER - SHRNUTÍ

V sobotu 9.3.2013 před nebývalou návštěvou na úrovni hobby cca 350 lidí se odehrály nejdůležitější zápasy tohoto ročníku. Bouřlivá atmosféra byla slyšet hodně daleko okolo Zimního stadiónu. Nejvíce fanoušků dojelo dokonale naplněným autobusem z Chomýže, kdy místní dochtor toho času ortoped MUDrc. Zdráhal musel okupovat poslední schodek u řidiče, aby se mohl podívat na toto pro Chomýž důležité střetnutí, samozřejmě jel povzbuzovat i svůj tým Hanáků, do zápasu z důvodu zranění ovšem nemohl nastoupit. Reprodukce tvrdých songů, bubny a křik fanynek dával finále jiskru. Kulturní vložky DJ Helise se v mezihrách nesly arenou...

SOUBOJ O BRONZ

Hodně zamotaný, ovšem vyrovnaný zápas má za sebou Hanák team a STS Vážany. Hanáci šli do vedení v oslabení, ovšem ještě v témže oslabení inkasovali a v rychlém sledu prohrávali 1:3. Hanáci pak díky dvěma přesilovkám ve druhé a třetí třetině vyrovnali a zápas dospěl do prodloužení s náhlou smrtí. Hanáci využili přehnané snahy STS o zakončení a z protiútoku v přečíslení rozhodl o výhře R.Glaser a stanovil skore zápasu na konečných 4:3. Hanáci si tak aspoň napravili chuť po prohraném semifinále s Chomýží a nakonec spravedlivě se dostali na bednu, kterou si zasloužili za skvělou základní část, kdy prohráli pouze dva zápasy. STS Vážany si také notně vylepšily konečné pořadí oproti loňsku a snad definitivně smazaly prokletí vánoc, kdy čtyři sezony po sobě ztratily sezonu.

SOUBOJ O TITUL

Finále mezi oslabeným Plačkovem a překvapením play-off Chomýží měl nečekaně hladký průběh. Chomýž dala první branku se štěstím, ovšem Plačkov neměl dnes svůj den a působil odevzaným dojmem. Chomýž zvýšila až na 3:0. Plačkov dokázal konečně skórovat až na začátku třetí třetiny, ovšem Skočovský poslal Chomýž opět do tříbrankového vedení. Plačkov korigoval skóre, ovšem Frajt v power-play pečetil výsledek finále na 2:5. Chomýž a jejich fanoušci se radovali, naopak smutek Plačkova byl velký, i přesto oba týmy patří poslední leta k nejúspěšnějším týmům KHL. Chomýž (2008/09 a 2009/10 2.místo, 2011/12 4.místo, 2012/13 1.místo), Plačkov 2009/10 3.místo, 2011/12 a 2012/13 2.místo).

Velké dík patří všem rozhodčí, kteří pískali celou sezonu a také profesionálnímu přístupu dua J.Buksa a J.Osina, kteří odpískali kompletně celé play-off.

Všechno máte pěkně nafocené na facebooku KHL.