KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Turnaj KHL 2013 - shrnutí

Turnaj měl kvalitní obsazení a záleželo hodně na losu, který provedl P.Vlček na schůzce KAMHL. Od počátku bylo jasné, že hlavně ve skupině A budou tuhé boje o body. Skupina B přinesla ovšem překvapivě vyrovnanější zápasy.

Úvodní zápas skupiny A sehrála Chomýž a STS Vážany, vyrovnaný zápas rozhodla STSka v poslední třetině s vyhrála 4:2. V dalším zápase skupiny se utkaly Vizovice a STS Vážany, zápas byl dlouho 1:0, STSka měla velké šance, které nevyužila, a tak Vizovice prokázaly kvalitu a vyhrály 5:2. Poslední zápas skupiny mezi Chomýží a Vizovicemi by musela Chomýž vyhrát, aby pomýšlela klidně i na finále, jenže Vizovice rychle vedly 3:0 a na zvrat Chomýž neměla, nakonec skončil zápas 1:6.

Skupina B byla mnohem vyrovnanější, hlavně Rebels mělo dobře vytvořenou sestavu. Zápas mezi Hanáky a Rebels byl první třetinu dlouho na vážkách, Hanáci ovšem dostali lacinou první branku po nahození, stav rychle srovnali na 1:1, ovšem po přečíslení opět prohrávali 1:2. Rebels hrálo houževnatě, ovšem Hanáci měli mnoho šancí v samostatných nájezdech, které zahazovali, a tak aspoň srovnali po akci na jeden dotek na 2:2. Další zápas nastoupili Hanáci v repříze loňského boje o bronz proti Vandals. Čerstvý Vandals po 4 střelách ve 4.minutě vedli 4:0 a vypadalo to na debakl, ovšem Hanáci se vzchopili a začli náskok snižovat, za stavu 4-.3 byli lepším týmem jenže po fatální chybě v obraně Vandals dali na 5:3. Na hřišti se více debatovalo než hrálo a Hanáci vypadli zase z tempa, takže zápas skončil vysoko 4:8. Poslední zápas museli Rebels vyhrát, aby šli do finále, ovšem k bronzu jim stačilo uhrát lepší skore než Hanáci, což se i povedlo, Vandals vydřelo výhru 2:1.

Zápas o 5.místo byl jeden nejhezčích a nejnapínavějších v turnaji. Hanáci rychle proti Chomýži vedli 2:0, ovšem Skočovský snížil a na začátku 2.třetiny Chomýž vyrovnala. Pak se chytl první útok a zařídil zbytek branek Hanáků. Hanáci šli do vedení 3:2, ovšem nejprve z buly překvapil Marek Frajt Ondruše a 5 minut před koncem Skočovský strhl vedení na stranu svého týmu. hanáci navíc hráli oslabení, ovšem duo Dostál-Berčík vyvinulo nátlak na obranu Chomýže, puk se dostal k Dostálovi a ten vymetl šibenici Sedláře. Hanáci nechtěli spoléhat na nájezdy, a okamžitě z dašího tlaku dali vítěznou branku, v power-play jen potvrdili výhru 6:4. Hanákům aspoň čestný úspěch vystřílelo duo z první lajny Dostál (3+2) a M.Berčík (2+2)

Zápas o bronzový pohár začaly lépe STS Vážany a Rebels k ničemu nepustily. Od druhé třetiny pak navyšovaly skore a do té doby nejlepší brankář turnaje Krsík dostal nášup, který ho stál pohár pro nejlepšího brankaře turnaje. STS Vážany vyhrály v pohodě 7:0. Petr Osina se býskl hat-trikem.

Finále bylo hodně vyrovnané, Vizovice šly do vedení, které navýšily skore až na 3:1. Vandals dokázali ještě dvakrát korigovat skore, ale na vyrovnání to nestačilo, a tak Vizovice ve velmi kombinované sestavě z několika týmů ze Zlína vyhrály 4:3 a navázaly na 1.místo z prvního ročníku.

Fotky z turnaje budou umístěny na Facebooku KHL.