KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Shrnutí 1.kola KHL 2013/14

Nový ročník začal s několika změnami, hlavně nás opustily týmy Buldoků a Senators, které přešly do KAMHL. Namísto Buldoků se přihlásil tým Viking Slušovice, který do bojů ještě nezasáhl z důvodu lichého počtu týmů.

Úvodní duel sehrál znovu posilněný tým Plačkova proti rovněž posilněnému týmu Rebels. Plačkov i Rebels měly mnoho šancí, nakonec se ke konci 1.třetiny prosadil nadvakráte Plačkov, dostal se do pohody a zápas už nepustil na vyhrál 7:1. Druhý nedělní zápas sehrála rovněž posilami doplněná Chomýž proti AHK, Chomýž splnila roli favorita a bezproblému vyhrála 9:0. Poslední nedělní zápas sehrály týmy STS a Žopů, Žopy jsou z většiny amatérským týmem, ovšem trenují a mají kluky co umí dát branku. Žopy mohly oloupit STS o 3 body, ovšem STSka srovnala 12 sekund před koncem a nájezdy, jenž jsou letos novinkou, vyhrála 5:4.

Úterní zápasy zahájil již tradiční duel na úvod sezony mezi soupeři Hanáky a Gators. Gators se stále zlepšují, dobře z počátku bruslili, bohužel dostali během 3 minut tři branky a Hanáky takový stav nepouští. Hanáci hráli přes náhry, nikam se nehonili a díky rychlým kombinacím vyhráli vysoko 11:2. Gators střelili čestné úspěchy až v závěru zápasu. Problém u Gators byl, že se hráči skoro neznali a chyběla sehranost a kombinace, bruslařsky jsou na tom dobře. Poslední zápas kola sehráli Reds a Barex, zápas byl vyrovnaný. Reds šli do vedení 2:0, Barex snížil, ale na víc se nezmohl, Reds vydřeli proti houževnatému týmu důležité body za výhru 4:1.

Když se to vezme, všechny týmy posílily vyjma AHK a Hanáků, o posty nejvyšší se utká několik týmů. Gators a Žopy nebudou už jen do počtu a jistě oberou a zatopí starým týmům KHL a poperou se o play-off. Neznámou budou Vikings, ovšem soupiska je z části sestavená z hráčů, jenž hráli KHL + doplněná o hráče neznámé, Vikings se tak stávají černým koněm letošní sezony.

Chci jen upozornit, že nájezdy se budou jezdit jen když zápas skončí po 45minutách remízou, Hraje se nyní o 3 body, na nájezdy o 2+1bod

Fotka: Petr Židlík asistent a vedoucí HC Reds, který je favoritem letošního ročníku.