KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Shrnutí 12. ročníku 2013-14

Shrnutí komplet ročníku v kostce najdete v tomto článku a je rovněž tradičně zařazena do historie Ostatní informace/Historie KHL/12. ročník 2013/14.

Soutěž začala opět se změnami, v Kroměříži se otevřela čistě amatérská soutěž, do které přešly některé týmy - Buldoci a Senators, své "B" týmy vytvořily Žopy a Rebels. Soutěže se tedy zůčasnily tyto týmy:

11. Vikings Slušovice - nováček soutěže

Systém soutěže se nezměnil oproti předešlé sezoně, základní část byla na dvě kola a následně play-off 1-8. tým. Týmy na 9-11.místě si zahrály o konečné umístění.

Základní část
Základní část ovládal od začátku posilněný tým HK Plačkov, který nakonec si udržel první pozici před Reds v přímém souboji ve 21.kole. Plačkov vyhrál na nájezdy 6:5 (SN) a zajistil si nejpřijatelnějšího soupeře do play-off.  Týmy se pak pouze seřadily od 1. do 8.místa dle momentálních kvalit před důležitým zápasem - čtvrtfinálem, hrané nově na dva vítězné zápasy, finále pak pouze na jeden zápas. Do play-off neprošli nakonec Gators, kteří zle zatápěli mnoha týmům, bohužel pro ně neumí hrát na Žopy, které jsou tradičním účastníkem play-off.

PLAY-OFF - čtvrtfinále

PLAY-OFF mělo několik favoritů HK Plačkov a Reds, v dalším sledu si brousily zuby další týmy Hanák Team, STS Vážany či nováček Vikigs. Play-off je specifická soutěž, kde nerozhodují jen kvality, ale i odhodlání, srdíčko a také štěstí. Vše přehledně najdete v pavouku PLAY-OFF

První zápas čtvrfinále mezi Plačkovem a Žopy neměl jasnějšího favorita. Žopy promarnily šanci v prvním duelu, kdy Plačkov nastoupil bez opor ze Zlína a dlouho v zápase tahal za kratší konec. Naštěstí pro Plačkov se chytl K.Holík, který defakto zařídil všechny branky a Plačkov bral důležitou výhru 4:3. Odveta s posilami už byla jasně v režii favorita a Plačkov prolétl nejsnadněji do semifinále po výhře 4:3 a 11:2, kde se utkali s nejhůře postaveným týmem po základní části, což je Barex. Žopy se neposunuly v konečném umístění a obsadí 8.místo v KHL ročníku 2013/14.

Reds stejně jako vloni nestačilo na papírově slabšího soupeře, tentokrát Barex. Barex předvedl dva vyrovnané výkony, které Barex posunuly do historického semifinále, které zaručuje minimálně boje o medaile v sobotu 29.3.2014. Reds hrálo dobře, bohužel Barexu zahrála perfektně první pětka, naopak Reds nejúdernější útok zcela vyhořel. Za oba zápasy si připsal jediný bod Milana Náleza za branku, jinak Bohumíra Zavadila a Petra Židlíka zastihlo play-off ve střelecké mizerií. Trošku smůlou Reds je, že se zranil v zápase základní části proti Hanákům Radovan Knap, který byl jasnou jedničkou červených. Barex vyhrál oba zápasy 5:4 a 5:3. Reds obsadí celkové 5.místo v tomto ročníku.

Čtvrfinále mezi Vikings a STSkou ovlivnil fakt, že Vikings měli velkou marodku a malý kádr, takže v zápasech nastupovali na hranici hratelnosti, co se týče počtu hráčů na ledě. První zápas STSka oslabení využila a nedala s posilami ze Zlína šanci Vikings po výhře 7:2. Druhý zápas byl doslova pro Vikings kritický, navíc nedojeli dva hráči z důvodu nemoci, takže Vikingů nastoupilo pouze 6+1, protože jeden hráč zapomněl brusle a nastoupil do zápasu až o přestávce. STSka tento dočasný stav tolerovala, protože si chtěla hlavně zahrát a vyhrát na ledě a ne od stolu. Vikings hráli chytře a STSka se přizpůsobila plouživé hře, navíc Vikings trestali chyby brankami, nakonec těsně uhráli výhru 7:6, protože docházeli hráčům síly. Třetí rozhodující zápas zvládli lépe hráči STS Vážan a hlavně díky druhé třetině vyhráli 6:3. Nováček soutěže tým Vikings obsadí premiérově 6.místo, protože Reds byl po základní části výše.

Poslední čtvrtfinále mezi Hanáky a Chomýží, sehráli výborně Hanáci v prvním zápase a hlavně díky výbornému nástupu vyhráli 4:1. Druhý zápas měl hodně podobný průběh, Chomýž ovšem na rychlý gol kontrovala, jenže pak o postupu rozhodl Petr Dostál čtyřmi brankami v řadě na což Chomýž již nedokázala reagovat. Ve 3.třetině ještě snížila na 6:3, ovšem Hanáci dokonale v závěru rozebrali otevřenou obranu a vyhráli 11:4. Chomýž tak obsadí nejhorší celkové umístění, skončila na 7.místě KHL 2013/14. Nikdy nebyla horší než na 4.místě!! Hanáci jsou nyní druhý nejlepší tým po základní části a utkají se o finále s STS Vážany ZDO, což je repríza loňského boje o bronz.

PLAY-OFF - semifinále

Nejprve si účast zajistil Hanák team, který porazil ve dvou zápasech STS Vážany ZDO. První zápas byl hodně dramatický i vypjatý, STSka šla do vedení 2:0, které Hanáci smazali, ovšem po chybě Hanáků opět STSka vedla 3:2. Hanáci ovládli 3.třetinu, kdy zápas díky přesilovkám otočili na 4:3 a výsledek udrželi i přes vyloučení v závěru a chvíli power-play STSky dokonce 5 ku 3. Druhý zápas Hanáci ovládli, kdy první třetinu nedali Stsce šanci a vedli 5:0, Stka ovšem nesložila zbraně a ovládla druhou část, snížila dokonce na 5:3, ale Hanáci dokázali výsledek před úpravou ledu zkorigovat na 6:3 a poslední část už si pohlídali  a po zdařilém výkonu a výhře 9:4 si zahráli po 3 letech finále KHL.

Druhé semifinále mezi favoritem HK Plačkov a Barexem Chropyně se musel rozhodnout až ve třetím zápase. Barex totiž první zápas jasně ovládl a nedal šanci Plačkovu, který zápas lehce podcenil.  Barex rozhodl o výhře díky třetí třetině, kdy vstřelil 3 branky a vyhrál 7:4. Odvetný zápas ovšem Plačkov už nepodcenil, přeházel sestavu, hrál na dvě pětky a v zápase, kdy se dostal do vedení 2:0 už Barex zcela zbytečně vyklidil pole. Plačkov si pak ze zápasu udělal trochu exibici a vyhrál 10:1. Rozhodují zápas se hrál o dva dny později, opět se přišlo již na semifinále podívat slušná porce diváků, kteří viděli, jak Barex opět marně dobývá svatyni Plačkova a naopak Plačkov sází jednu branku za druhou. Barex zkusil hrát první třetinu na dvě pětky, ovšem po brance na 3:0 těsně před sirenou před první přestávkou se vrátil ke hře na tři pětky. Zápas jasně ovládl Plačkov a vyhrál 11:3. Plačkov se dostal již potřetí v řadě do finále KHL.

FINÁLE A ZÁPAS O 3.MÍSTO

Finále KHL je vrcholem sezony hobby hokejstů v Kroměříži. Finále v sobotu 29.3.2014 předcházel zápas o 3.místo, které vyhrál Barex Chropyně nad STS Vážany ZDO 7:3 a poprvé se dostal mezi nejlepší tři týmy KHL. Do finále se dostal opět pravidlený účastník tým HK Plačkov, soupeři se vždy mění a bohužel pro Plačkov zatím vždy si odnesli protivníci putovní pohár KHL. Finále předcházela velká příprava, hlavně pro diváky byl nachystán skvělý servis, takže do ochozů si našlo cestu 400-500 lidí. Diváckou kulisu tvořila dechová kapela, po celý zápas povzbuzovali své týmy fanoušci - trubkami, bubny a transparenty. Obsluha bufetu viděla za poslední leta více lidí na ZS, jen když přijel "Dominátor" Hašek na výročí HK Kroměříž. Putovní pohár pro vítěze díky pověrčivosti hráčů putoval z Chomýže přímo k časomíře, kde čekal na svého nového majitele. Zápas zahájila čestným bully starostka Kroměříže Daniela Hebnarová. Následně začal výborný zápas, asi nejkvalitnější v dějinách KHL. Plačkov papírový favorit začátek trochu zaspal, ovšem úvod přečkal bez úhony. Brankově udeřil ovšem po samostaném nájezdu Opravil z Plačkova a najednou měl Plačkov navrh. Zlom v zápase nastal po první brance Hanáků v polovině zápasu. Hanáci si po brance začali věřit a byli až do konce lepším teamem. V druhé třetině se dostali do vedení 3:2, které završil Zahradnický hattrikem v závěrečné části a po zásluze Hanáci vyhráli 5:3 i přes power-play Plačkova a získali již svůj třetí titul KHL. Zápas se hrál čistě, hrál se dobrý pohledný hokej, okořeněný parádními brankami. Všechny týmy pak slavily do noci konec sezony.

PLAY-OUT

Zápasy o umístění měly jasný průběh. Gators, který pomýšlel na play-off, vyhráli oba zápasy s AHK 7:3 a s Rebels 13:4. O poslední místo se utkalo AHK a Rebels, zápas skončil 5:1 a Rebels skončil na chvostu KHL.

OCENĚNÍ HRÁČI A TÝMY

Michal Višenka (VIK) - nejproduktivnější hráč základní části - 55 bodů (40 branek+15 asistencí)
Petr Kuneš (BAR) - nejproduktivnější hráč play-off - 16 bodů (6 branek+10 asistencí)
Marek Frajt (CHO) - nejslušnější hráč KHL - 21 zápasů bez trestu – velká pochvala
Dalibor Ondruš (PLA) - nejlepší brankář KHL základní části - 1,83 obdržených branek/ zápas
Zdeněk Černocký (HAN) - nejlepší brankář KHL play-off - 2,33 obdržených branek/ zápas
Martin Pospíšil (PLA) - nejlepší obránce KHL
Milan Berčík (HAN) - nejužitečnější hráč KHL

HC Žopy - nejslušnější tým/zápas KHL - 84 trestných minut = 3,82 trestných minut/ zápas
HC Reds - nejvíc vstřelených branek v KHL/zápas  - 171 branek v 22 zápasech = 7,77 branky/ zápas
HK Plačkov - nejméně obržených branek v KHL/zápas  - 75 branek v 26 zápasech = 2,89 branky/ zápas

Fotky z předání cen jsou umístěny na facebooku KHL,

Všem hokejstům a fanouškům patří poděkování za bezproblémový chod celé soutěže, snad poprvé jsme nemuseli řešit problémy mimo led.

Poděkování patří všem rozhodčím David Valentík, Pavel Mikšík, Petr Osina, Jiří Osina,  Josef Buksa, Tomáš Kučera, Libor Halás, Petr Mlčoch a Radek Poláček. a dále časoměřičům Rudolf Žalčík, Milan Kopún a Vojtěch Krejčíř. O stránky www.kromhl.cz a veškerou podporu soutěže (systém, zápisy a dodržování pravidel) se staral Petr Dostál s podporou Blanky Dostálové. O webdesign a nastavení systému webu se staral Jaromír Pohanka, odměny, zasílání zápisů řešil Karel Holík. Hobby ligu koordinovalo nově vedení ve složení Petr Dostál, Libor Halás a Jakub Štětkář.
Většinu fotek co jsou na webu KHL obětavě pořídila Blanka Dostálová.