KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Play-off a protest

Tak se nám tabulka na prvních místech pěkně srovnala a v neděli si to rozdá Barex s Hanáky o první místo zaručující přijatelnějšího soupeře do play-off. Nyní je jisté pořadí od 4-8.místa. Ovšem jediná jistá dvojice pro play-off je Vikings-Reds. Zbytek se rozplete až v posledním kole. Jen pro pořádek:

Trochu shrnu podstatu:
Plačkov nastoupil pozdě do zápasu o 5-10minut. Zápas by se nestíhal dle plánu a zápas HAN-STS by začal později. Rozhodčí navrhl kapitánům za stavu 2:2 po druhé třetině zkrátit třetí část jen na 10minut čistého času. Oba kapitáni souhlasili.

Po poradě s vedoucím J.Štětkařem jsme se shodli, že pochybil rozhodčí a nemůže nařídit zkrácení hry, pokud je v pravidlech uvedeno jasně 3x15min. Nicméně kapitáni týmů na to přistoupili, takže výsledek platí. Aby se neopakoval tento stav. kdy často týmy nastupují pozdě, upravíme pravidlo pro další zápasy:

1. rozhodčí zahájí hru po 10minutovém rozbruslení. Pokud nebude po rozbruslení připraveno minimálně 5hráčů na bully + brankař, tak kontumuje zápas ve prospěch týmu, který se neprovinil. Rozhodčí provede záznam o provinění do zápisu o utkání a oba kapitáni nechá zápis podepsat.
  2. pokud do 5 minut od zahájení hry při počtu pouze 5 hráčů se nedostaví minimálně další dva hráči uvedených na soupisce týmu, bude zápas kontumován a hra přerušena. Rozhodčí provede záznam o provinění do zápisu o utkání a oba kapitáni nechá zápis podepsat.
  3. tým, který zapříčiní 2x za sezonu, že se včas nedostaví k zápasu (ikdyž se zápas nakonec odehraje) zaplatí kompletně led včetně rozhodčích tj. 3800,- Částka půjde do společné kasy na příští sezonu.

Jen chci připomenout, že rozhodčí je o toho, aby zkontroloval počet hráčů na ledě (minimum je 7+1) a ukončil zápas bezohledu na dohodu vedoucích! Zápas mohou odehrát týmy následně jen tréninkově, rozhodčí zápas odpíská a dostane za něj odměnu.

Snad už další zbytečné problémy nebudeme řešit a hlavně týmy se budou dostavovat na zápasy včas, některé jsou svým přístupem vyhlášené.