KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Shrnutí finálového večera KHL 2016/17

O 3. místo HK Plačkov vs. STS Vážany ZDO

Finálovému večeru předcházel zápas o 3.místo mezi obhájcem titulu Plačkova a STS Vážany. Oba týmy jsou standardními účastníky závěrečné fáze KHL už několik let. HK Plačkov byl favorit, ovšem STSka neměla zápas vůbec špatně rozehraný. Plačkov otáčel nepříznivý stav 1:2, aby v přesilovce snížil a rozhodují branku dal v 27. minutě Morev. Zápas skončil 4:2 a Plačkov po mnoha druhých a prvních místech "spadl" na bronzovou příčku. STS Vážany po loňském vítězství v závěru nad Hanáky si o jednu příčku pohoršily a zakončily sezónu na 4.místě.

Finále KHL 2016/16 Vikings vs. Hanák Team

Zápas perfektně rozehráli Vikingové a po první třetině vedli hrozivě 5:1. Hanáci jsou ovšem velcí bojovníci a zápas nezabalili, srovnali hru, zvýšili obrátky, přestali dělat zbytečné chyby a postupně začali stahovat skóre. Za stavu 4:5 ve třetí části rozhodl o výhře Vikings Michal Višenka, který projel obranou a střelou mezi nohy rozhodl zápas. Hanáci ještě snížili, ovšem ani přes power-play stav nesrovnali. Vítězem této sezony se stal tým Vikings Slušovice po výhře 6:5, který se teprve poprvé dostal mezi nejlepší čtyři týmy a hned slavil vítězství.