10. ročník 2011-12

Soutěž začala v zaběhnutých kolejích z loňské sezóny, pouze tým UDH Panthers vystřídal nováček soutěže HC Holešov Gators. Systém soutěže se převzal z loňské sezony, kdy se hrála základní část, kde se utkalo všech 10 týmů, pak se týmy rozdělily v nadstavbové části na skupinu o 6 účastnících, kteří skončili na 1-6. místě a zbytek týmů (7-10 místo) hrálo nadstavbovou skupinu o umístění. Nejlepší 4 týmy se pak dostaly do play-off o titul, na 5-8. místě pak týmy hrály play-off o 5.místo, poslední týmy hrály o 9-místo.

Základní část
V základní části si nejlépe vedl obhájce titulu Hanák Team Kroměříž, který pouze jednou okusil pocit prohry a s přehledem vyhrál základní část. O postup do poslední chvíle bojovaly týmy Barexu, Reds a Plačkova. Barex měl hodně ospalý začátek soutěže, ale mocným závěrem bojoval do poslení chvíle  o postup. V posledním zápase Plačkov přehrál Žopy 6:1, ovšem Barex zaváhal s STS Vážany 3:7, takže Reds se nemuselo nervačit s Buldoky a v uvolněném tempu vyhrálo poslední zápas základní části 8:6, na Barex tak zůstalo nepopulární 7.místo. Zbylé týmy dlouho dopředu nebojovaly o postup, snad pouze AHK dokázalo potrápit všechny soupeře, ovšem nakonec získalo pouze 4 body.

10 HC Žopy 9 1 8 0 23:71 2

Kompletní výsledky základní části najdete buď v rozpise nebo v tabulce v pdf.

Nadstavová část
Nadstavbová část měla ve skupině o titul dvě části do vánoc a po vánocích. Do vánoc kralovaly soutěži týmy Hanáků a STS Vážan a na chvostu soutěže byly týmy Reds a Plačkova. Po vánocích ovšem Reds šňůrou pěti výher se dostalo do čela KHL. Plačkov spanilou jízdu utvrdilo s Hanáky, kdy 1,7sekundy před koncem strhl vedení nad Hanáky na 4:3. Tento bod nakonec Hanákům chyběl, aby s předstihem si pojistil postup do play-off o titul. Před posledním kolem nakonec měl postup jistý jen Reds a zbytek bojovalo v přímých soubojích o postup. Chomýž přehrál Vážany 4:2 a dostal se na 10.-ti bodovou hranici. Souboj mezi Hanáky a Buldoky by v případě remízy oba týmy posunul do play-off na úkor Chomýže, ovšem Hanáci dostali branky v oslabení a nakonec prohráli 2:5, čímž se dostali do bojů o 5.místo. Plačkov nakonec doplnil čtveřici týmů výhrou nad vedoucími Reds a dostal se tak právě před Reds do čela KHL. Skupinu o umístění ovládl Barex a do play-off jej doplnily Žopy, které v přímém souboji porazily AHK 4:3  a na úkor něj postoupily.

10. HC Holešov Gators 9 2 7 0 27:39 4

Kompletní výsledky nadstavbové části najdete buď v rozpise nebo v tabulce v pdf.

Play-off
Play-off se hrálo na dva zápasy, v případě stavu 1:1 na zápasy následovalo 15min prodloužení. V zápasech na 5 utkání o 9.místo vyhrálo AHk nad Gators 5:0 na zápasy a tak se stává již tradicí, že nováček skončil na posledním místě. Dále se odehrávaly boje o 5.místo, kdy v semifinále překvapivě v prodloužení postoupil Barex přes STS Vážany po zápasech 3:6, 7:3 a 1:0 na nájezdy. Druhé semifinále bylo jasnou záležitostí Hanáků, kteří nedali šanci Žopům a 2x vyhráli 8:4 a 6:1. Zápas o 7.místo vyhrály STS Vážany nad Žopy jasně 13:2 a 4:1. Souboj o 5.místo mezi Hanáky a Barexem se rozhodl až v prodloužení, kdy zápasy skončily 4:5 a 7:6. V prodloužení měl možnost přesilovky Barex a v 11.minutě rozhodl o svém 5.místě v KHL.
Finálová část byla hodně dramatická a obě semifinále skončily v prodloužení. Nejprve Plačkov hrál proti Chomýži 2:6 a 4:3, v prodloužení hrál Plačkov přesilovku, kdy padl branka po úmyslném posunutí brány, rozhodčí nařídili trestné střílení, které Plačkov proměnil a posunul se do finále. Druhé semifinále mezi Reds a Buldoky skončilo 1:6 a 6:4, v prodloužení pak vyčerpaní Reds, kteří hráli pouze v sedmi hráčích neuhlídali Buldoka, který z brejku rozhodl o postupu do finále. Zápas o 3.místo mezi Reds a Chomýží ukořistilo Reds, kdy podalo lepší výkon než Chomýž a vyhrálo oba zápasy 6:5 a 6:4. Finále Plačkova s Buldoky bylo vrcholem KHL, první zápas vyhráli Buldoci v poklidu 5:4, kdy vedli 5:1. Ovšem druhý zápas před slušnou diváckou návštěvou vedl Plačkov dlouho 3:1, aby nakonec Buldoci otočili skóre a Plačkov stihl pouze vyrovnat na 4:4.
Fotky z celé sezony naleznete na Facebooku KHL.
Vítězem se tak stal tým Buldok Otrokovice, který doplnil hattrick v počtu titulů.