9. ročník 2010-11

Soutěž začala s mnoha změnami, hlavní změnou bylo, že přibyly nové 2 týmy Barex a Žopy. Díky tomu se musel změnit systém soutěže, který se přebudoval bezezbytku. Hrála se základní část, kde se utkalo všech 10 týmů, pak se týmy rozdělily v nadstavbové části na skupinu o 6 účastnících, kteří skončili na 1-6. místě a zbytek týmů (7-10 místo) hrálo nadstavbovou skupinu o umístění. Nejlepší 4 týmy se pak dostaly do play-off o titul, na 5-8. místě pak týmy hrály play-off o 5.místo, poslední týmy hrály o 9-místo.
Další výrazná změna byla, že v každém týmu mohl nastoupit neaktivní hráč, který ovšem nesplňoval 5 let neaktivní činnosti.

Základní část
V základní části si překvapivě nejlépe vedl posilněný tým HK Plačkov a základní část zaslouženěn vyhrál. O postup do nejlepší šestky bojovaly v podstatě od počátku překvapivě jen tři týmy AHK, Buldoci a Hanáci, navíc Buldoci obhajovali titul a Hanáci finále. V 8.kole se o přímý postup utkali Hanáci s AHK, AHK vedlo po první třetině 3:0 a s postupem Hanáků to vypadalo velmi nahnutě, tým Hanáků se ovšem neskutečně vzedl a nakonec otočil skóre a zaslouženě vyhrál 8:5. Prohra určila definitivně, že do top šestky se AHK nepodívá. Na opačném pólu opět navázal na špatné výsledky tým HC Reds a obsadil díky jediné remíze poslední místo. Překvapením soutěže byl tým Barex Chropyně, který potrápil nejednoho favorita a hlavně bez problémů se probojoval do top šestky. HC Žopy neměly takové ambice, ale i přesto předběhly dva týmy a skončily na pěkném 8.místě.

Nadstavbová část
Nadstavbová část nezačal nejlépe opět pro Hanáky, STSku a Barex, kdy ze tří zápasů měly týmy pouze 2 body. Hanáci se od dalších kol neskutečně zlepšili a vyhráli všechny zbývající zápasy, takže zaslouženě s přehledem obsadili první místo KHL. Barex se ovšem už nezvedl a získal pouze 2 body. O postup mezi nejlepší nakonec úplně v posledním zápase bojovala napřímo STSka s Buldoky. Vážany v zápase těsně před druhou sirénou vedly 3:1, přesto nakonec prohrály 7:3 a do bojů o titul nezasáhly. O titul se tak utkali staří známí z minulých let a v podstatě každý tým z této čtveřice ochutnal pocit vítězství v KHL.
Ve skupině o umístění mezi sebou bojovaly o 8.místo UDH a Žopy. AHK a Reds měly učinkování jisté dlouho dopředu. Nakonec v přímém souboji o postup do play-off se utkaly UDH a Žopy, remíza stačila k postupu UDH, takže Žopy šly hrát pouze o 9.místo.

Play-off
Play-off se hrálo na 2 zápasy, kdy při rovnosti zápasů následovalo 15min prodloužení.
Play-off o 5.místo nepřinesl žádné překvapení, takže se týmy seřadily naprosto shodně jako po nadstavbové části. Naopak velké boje byly o 9.místo mezi Reds a Žopy. O vítězi série hrané na 5 zápasů, se tak muselo rozhodnou až prodloužení v 5.zápase, kdy nakonec v prodloužení vsítilo zlatý gól Reds a obsadilo tak alespoň 9.místo.
V boji o titul první semifinálový zápas překvapivě vyhrál Plačkov nad Hanáky 2:1, ve druhém semifinálovém zápase si poradila Chomýž s Buldoky 3:1. Do odvet tak byli favorité jasní. Ovšem druhé zápasy dopadly přesně naopak, nejprve Hanáci rozstříleli Plačkov 9:1 a v prodloužení dokázali Hanáci střelit zlatý gól a radovat se z postupu. Druhá odveta byla skoupější na branky  a zápas mezi Chomýží a Buldoky málem skončila remízou 0:0, ale těsně před koncem dali vítěznou branku Buldoci a rovněž se směřovalo do prodloužení, ve kterém měla více štěstí Chomýž a vítěznou střelou od modré se dostala do finále.
Finále bylo velmi vyrovnané a první zápas skončil 1:1, takže druhý zápas neměl jasného favorita. V super finálové sobotě před velkou kulisou na poměry hobby hokeje šli do vedení velmi rychle Hanáci a celý zápas měli pěvně pod kontrolou, takže nakonec vyhráli 3:0 a slavili titul po třech letech.