Shrnutí turnaje KHL 2010

Dne 20.3.2010 se odehrál 1.ročník otevřeného turnaje KHL. Organizace se myslím povedla zcela bez problémů a hlavně vycházel časový plán jednotlivých zápasů, kdy jsme měli obavu zda se stihne 3x12 min čistého času odehrát za 60min. Stihlo se vše perfektně, ikdyž všechna mužstva si moc neoddychla.

Takže všechny zápasy ve skupinách byly hodně vyrovnané a hodně rozhododvalo,kdo dá první branku. Ve skupině "A" v celku s přehledem si vedl tým z Vizovic, který byl od počátku favoritem turnaje, vzhledem k výsledkům z jejich soutěže ZAMHL. Ve skupině "B" hodně překvapil Chomýž, který již v prvním zápase překvapil Hanáky a ve 2.zápase přehráli i Devils, který dle mě byli taky adepti na "bednu", ale na turnaji totálně vyhořeli bez jediné výhry. Chomýž nastoupil v hodně ořezané sestavě bez jejich opor,ale nahradili je ještě lepšími hráči V.Sedlářem a také R.Skočovským, oba nakonec byli po zásluze vyhlášeni nejlepšími hráči turnaje.

Zápas o 5. místo byl plný zvratů, do vedení se dostalo Devils,ale STSka v 8minutě srovnala. 2.třetina patřila scela STSce a vsítila 3 branky během 3min. Ovšem Devils se nevzdal a hnedka na začátku 3.části snížil a ke konci v dramatickém závěru dokonce srovnal, takže o vítězi zápasu rozhodli nájezdy! Ty proměnili za STSku Mlčoch s Michoňkem, Devils nevyzrálo ani jednou na brankáře Koblihu (STS). Zápas skončil 5:4 po třetinách (1:1,3:0,0:3 SN 2:0), vyloučení 2:1.

Zápas o 3.místo měl hned od začátku náboj, protože AHK chtělo porazit Hanáky a víc bylo na tento zápas připraveno. Bohužel ze zápasu v poslední třetině se stala fraška po kuriózním gólu a Hanákům se zcela pak rozpadla obrana.Hanáci pojali turnaj v pohodové atmosféře hlavně mimo led, takže někteří v obraně měli problém se orientovat na ledě :). V zápase padla první branka ve 2.minutě a v 6minutě pak AHK dalo svou vítěznou trefu.Hanáci se snažili o vyrovnaní,ale nedokázali překonat Smolinku a AHk vždy potrestalo každou chybu a skoro všechny akce končily brankou. Ve 2.části Hanáci ještě pomýšleli na zvrat,ale zase zbytečně dostali branku po doražení na 3:0 a pak padla branka, která je zlomila, kdy brankář Helis, dostal nahozený puk, trošku si povyjel a chtěl rozehrát, jenže Dokoupil k němu dojížděl a Luigi mu nahrál přímo na hokejku a Hyňa dal asi nejjednodušší branku své kariery do prázdné brány. Poslední část už dopadla pro Hanáky fiaskem a celkem nedůstojně se rozloučili se sezonou i turnajem, nejhorší prohrou za několik let. Zápas skončil 8:1 po třetinách (2:0,3:1,3:0), vyloučení 3:7.

Zápas o 1.místo byl pěkný, Chomýž dal první branku ve 2.minutě a vypadalo to pro něj nadějně. Zápas rozhodlo 3 minuty, kdy Vizovice v čase 2:50 srovnali a za 3 min už vedli 3:1, na konci třetiny vsítili pak vítěznou branku. Chomýž se nevzdal ani za stavu 5:1 ve 2.třetině a podařilo se mu snížit na příznivých 5:3 a vše mířili do útoku což využil Nesrsta (VIZ), kdy do odkryté obrany lehce projel a blafákem ukončil tento turnaj co se branek týče, zápas skončil 6:3 po třetinách (4:1,1:1,1:1) vyloučení 4:5.

Na časomíře byli Krejčíř Vojtěch a Žalčík Rudolf

Organizace turnaje se chopili Petr Dostál, Karel Holík a za rozhodčí Glaser Roman

Ceny do turnaje věnovali některá mužstva a HK Kroměříž, rozpočet turnaje v nákladech byl 25.250,-.

Všem děkuji za dobré výkony a příště rok turnaj určitě zopakujeme.

23.3.DOG-PLA6 : 7 (PP)
23.3.HOL-STS8 : 4
17.3.DOG-STS6 : 4
17.3.PLA-HOL5 : 4 (SN)
10.3.PLA-HOL6 : 4
10.3.DOG-STS5 : 2