3. ročník - Turnaj KHL 3/2012

SHRNUTÍ TURNAJE:

Turnaj měl kvalitní obsazení a již od počátku bylo jasné, že hlavně ve skupině B budou tuhé boje o body mezi Buldoky, Hanáky a Vizovicemi. Ve skupině A se utkaly týmy Chomýže, HK PEPO a Vandals z Prostějova.

Úvodní zápas skupiny A sehrálo HK PEPO proti Chomýži a zápas se stal jednoznačnou záležitostí Chomýže 7:2. V dalším zápase skupiny se utkalo PEPO s HC Vandals a dlouho byl stav těsný 0:1, PEPO srovnalo,ale vzápětí inkasovalo, zápas skončil 1:4. Poslední zápas skupiny o postup do finále neměl zcela jasného favorita, Vandals ikdyž hrálo v 8 hráčích dlouho odolávalo Chomýži, která se nemohla dlouho prosadit přes výborného brankáře Vandals, zápas nakonec skončil 4:2 a rozhodl o umístění ve skupině A.

Skupina B byla mnohem vyrovnanější. Zápas mezi Hanáky a Buldoky byl první třetinu dlouho na vážkách, Hanákům se podařilo po pěkných akcích se dostat do vedení 2:0, Buldoci museli otevřít hru a nakonec Hanáci vyhráli jasně 4:0. Další zápas sehráli Hanáci s Vizovicemi, Vizovice celý zápas vedli, Hanáci několikrát stav korigovali a minimálně druhou třetinu byli lepší, v poslední části ovšem dostali Hanáci gól ve vlastní přesilovce za stavu 3:4, pak Vizovice přidali další branky, které Hanáky stáli možná nakonec finále. Poslední zápas totiž Buldoci přehráli v pohodě Vizovice 5:3, kdy je v první třetině podržel propůjčený brankář Ondruš. Buldoci potřebovali vyhrát minimálně o 4 branky, což se nepovedlo a Buldoci skončili nakonec poslední ve skupině B.

Zápas o 5.místo již v 6.minutě byl rozhodnutý, kdy Buldoci vedli 5:0, HK PEPO nakonec dalo aspoň čestný úspěch ve druhé části, ovšem na debaklu 12:1 to mělo pramálo vliv, navíc kapitán T.Peterka byl vyloučen do konce zápasu.

Zápas o bronzový pohár začali lépe Hanáci a přehrávali HC Vandals, ovšem z mnoha šancí dali pouze jednu branku, takže přišel zákonitě trest, kdy po fatálních hrubkách Hanáků Vandals v druhé třetině vyrovnalo a za chvíli dokonce vedlo 2:1. Hanáci nakonec v sobě našli ještě trochu sílu a po dvou dorážkách strhli vedení na svou stranu a na změně skóre nezměnilo nic ani power-play Vandals, zápas nakonec urvali Hanáci 3:2, Vandals musím pochválit, protože bojovali až do konce pouze v sedmi hráčích!!

Finále bylo hodně vyrovnané, Chomýž šla rychle do vedení, ovšem Vizovice v 9.minutě otočili skore na 2:1. O zápase rozhodla 18.minuta, kdy Chomýž během pár sekund šla znovu do vedení. Vizovice ještě jednou srovnali těsně před koncem a zdálo se, že půjde zápas do samostatných nájezdů. Chomýž ovšem po vyrovnávající brance ihned šla do vedení po dorážce a v power-play Vizovic pečetila na konečných 5:3 a obhájila tak loňské první místo.

Fotky z turnaje budou umístěny na Facebooku KHL.

Skupina A CHO VAN PEP skore body pořadí
Chomýž-Sportcentrum xxx 4:2 7:2 11:4 4 1.
HC Vandals 2:4 xxx 4:1 6:5 2 2.
HK PEPO 2:7 1:4 xxx 3:11 0 3.

Skupina B   VIZ   HAN BUL skore body pořadí
WhiteStar Vizovice          xxx 7:3 3:5 10:8 2 1.
Hanák Team 3:7 xxx 4:0 7:7 2 2.
Buldok Otrokovice 5:3 0:4 xxx 5:7 2 3.

o 5.místo:
Buldok Otrokovice - HK PEPO 12:1 (7:0, 5:1, 0:0)
o 3.místo:
Hanák Team - HC Vandals 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
finále:
Chomýž - WhiteStar Vizovice 5:3 (1:2, 2,0, 2:1)

Nejproduktivnější hráč: Kamil Paták 8bodů (5+3)
Nejlepší brankář: Dalibor Sedlář úspěšnost 87%
Nejlepší obránce: Jakub Štětkař

Vítěz turnaje KHL 2012 Chomýž-Sportcentrum

PROPOZICE:

Na základě opětovného zájmu ze strany týmů se uskutečnil otevřený turnaj v rámci naší hobby ligy - KHL. Základním smyslem turnaje je konfrontace různých hobby lig (KHL, ZAMHL, Zlínské hobby ligy a Noční hobby ligy z PV-již neexistuje), což se v minulosti vždy podařilo.

Vyhlášení    20:15 - 20:30

Systém při 6 účastnících:              2 skupiny po třech, první ze skupin hrají finále, 2. ze skupin o 3.místo a posledními týmy si zahrají o 5.místo. Celkem se odehraje na turnaji 9 zápasů.
Startovné při 6 účastnících:           4.200,-
Zápas              3x12min (5min rozbruslení) včetně rozhodčího a časomíry, na 1 zápas bude vyčleněno 60minut.

Podmínky účasti:

• 3-4 týmy z KHL, 2-3 týmy z jiných hobby lig
  • zaplacení zálohy 4000,- Kč nejpozději 3 týdny před zahájením turnaje (tj.do 3.3.2012)
  • v týmu nesmí hrát žádný aktivní hráč ČSLH vč. kraje (pokud takový hráč nastoupí bude okamžitě z turnaje vyloučen, pokud se zjistí tato skutečnost až v průběhu turnaje, všechny výsledky daného týmu budou zpětně kontumovány!!!
  • podmínky účasti hráčů musí vycházet z pravidel Kroměřížské hokejové ligy (např. v každém týmu může být max 1 hráč, který nemá pauzu od ukončení aktivní činnosti 5let)

Občerstvení není v ceněn startovného, ale bude zajištěno v místním baru (guláš, pivo, atd..)

Potvrzení účastníci:

1. Hanák Team Kroměříž (vítěz KHL 2010/2011)
  2. Chomýž-Sportcentrum (nejúspěšnější tým historie KHL)
  3. Buldok Otrokovice (finalista KHL 2011/12)
  4. WhiteStar Vizovice (přední klub ZAMHL)
  5. HK PEPO (nováček soutěže KHL pro sezonu 2012/2013)
  6. HC Vandals (vítěz posledních 3 ročníku NHL)

7. AHK Kroměříž -náhradník

Právo účasti má tým po zaplacení nevratné zálohy (označen tučně). Záloha je vratná jen v případě zrušení turnaje jako celku. Doplatek  startovného (dle počtu týmů) bude vybrán přímo na turnaji.
Všechny informace budou aktualizovány na této stránce.
Veškeré dotazy směřujte na mail kromhl@seznam.cz nebo přímo na tel.602772998.