4. ročník - Turnaj KHL 3/2013

SHRNUTÍ TURNAJE:

Turnaj měl kvalitní obsazení a záleželo hodně na losu, který provedl P.Vlček na schůzce KAMHL. Od počátku bylo jasné, že hlavně ve skupině A budou tuhé boje o body. Skupina B přinesla překvapivě vyrovnanější zápasy.

Úvodní zápas skupiny A sehrála Chomýž a STS Vážany, vyrovnaný zápas rozhodla STSka v poslední třetině s vyhrála 4:2. V dalším zápase skupiny se utkaly Vizovice a STS Vážany, zápas byl dlouho 1:0, STSka měla velké šance, které nevyužila, a tak Vizovice prokázaly kvalitu a vyhrály 5:2. Poslední zápas skupiny mezi Chomýží a Vizovicemi by musela Chomýž vyhrát, aby pomýšlela klidně i na finále, jenže Vizovice rychle vedly 3:0 a na zvrat Chomýž neměla, nakonec skončil zápas 1:6.

Skupina B byla mnohem vyrovnanější. Zápas mezi Hanáky a Rebels byl první třetinu dlouho na vážkách, Hanáci ovšem dostali lacinou první branku po nahození, stav rychle srovnali na 1:1, ovšem po přečíslení opět prohrávali 1:2. Rebels hrálo houževnatě, ovšem Hanáci měli mnoho šancí v samostatných nájezdech, které zahazovali, a tak aspoň srovnali po akci na jeden dotek na 2:2. Další zápas nastoupili Hanáci v repříze loňského boje o bronz proti Vandals. Čerstvý tým Vandals po 4 střelách ve 4.minutě vedli 4:0 a vypadalo to na debakl, ovšem Hanáci se vzchopili a začali náskok snižovat, za stavu 4:3 byli lepším týmem jenže po fatální chybě v obraně, Vandals dali na 5:3. Na hřišti se více debatovalo než hrálo a Hanáci vypadli zase z tempa, takže zápas skončil vysoko 4:8. Poslední zápas museli Rebels vyhrát, aby šli do finále, ovšem k bronzu jim stačilo uhrát lepší skore než Hanáci, což se i povedlo, Vandals vydřelo výhru 2:1.

Zápas o 5.místo byl jeden nejhezčích a nejnapínavějších v turnaji. Hanáci rychle proti Chomýži vedli 2:0, ovšem Skočovský snížil a na začátku 2.třetiny Chomýž vyrovnala. Pak se chytl první útok a zařídil zbytek branek Hanáků. Hanáci šli do vedení 3:2, ovšem  nejprve z buly překvapil Marek Frajt Ondruše a 5 minut před koncem Skočovský strhl vedení na stranu svého týmu. Hhanáci navíc hráli oslabení, ovšem duo Dostál-Berčík vyvinulo nátlak na obranu Chomýže, puk se dostal k Dostálovi a ten vymetl šibenici Sedláře. Hanáci nechtěli spoléhat na nájezdy, a okamžitě z dašího tlaku dali vítěznou branku M.Berčíkem, v power-play jen potvrdili výhru 6:4. Hanákům aspoň čestný úspěch vystřílelo duo z první lajny Dostál (3+2) a M.Berčík (2+2)

Zápas o bronzový pohár začaly lépe STS Vážany a Rebels k ničemu nepustily. Od druhé třetiny pak navyšovaly skore a do té doby nejlepší brankář turnaje Krsík dostal nášup, který ho stál pohár pro nejlepšího brankaře turnaje. STS Vážany vyhrály v pohodě 7:0. Petr Osina se býskl hat-trikem.

Finále bylo hodně vyrovnané, Vizovice šly do vedení, které navýšily skore až na 3:1. Vandals dokázali ještě dvakrát korigovat skore, ale na vyrovnání to nestačilo, a tak Vizovice ve velmi kombinované sestavě z několika týmů ze Zlína vyhrály 4:3 a navázaly na 1.místo z prvního ročníku.

Fotky z turnaje budou umístěny na Facebooku KHL.

Skupina A CHO VIZ STS skore body pořadí
Chomýž-Sportcentrum xxx 1:6 2:4 11:4 0 3.
Vizovice 6:1 xxx 5:2 6:5 4 1.
STS Vážany ZDO 4:2 2:5 xxx 3:11 2 2.

Skupina B REB HAN VAN skore body pořadí
Rebels xxx 2:2 1:2 3:4 1 2.
Hanák Team                   2:2 xxx 4:8 7:7 1 3.
Vandals 2:1 8:4 xxx 5:7 4 1.

o 5.místo:
Hanák Team - Chomýž-Sportcentrum 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)
o 3.místo:
STS Vážany ZDO - Rebels 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
finále:
Vizovice - Vandals 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Nejproduktivnější hráč: Aleš Pšurný (VIZ) 6 bodů (4+2)
Nejlepší brankář: Rudolf Hudec (VAN)
Nejlepší obránce: Martin Pospíšil (VIZ)

Vítěz turnaje - Vizovice

2.místo  - Vandals

3.místo - STS Vážany ZDO

PROPOZICE:

Turnaj KHL se již stává tradicí a letos se uskuteční již 4.ročník otevřeného turnaje v rámci naší hobby ligy. Základním smyslem turnaje je konfrontace různých hobby lig (KHL, ZAMHL, Zlínské hobby ligy a Noční hobby ligy z PV-již neexistuje), což se v minulosti vždy podařilo.

Vyhlášení 20:15 - 20:30

Systém při 6 účastnících: 2 skupiny po třech, první ze skupin hrají finále, 2. ze skupin o 3.místo a posledními týmy si zahrají o 5.místo. Celkem se odehraje na turnaji 9 zápasů.
Startovné při 6 účastnících: 4.200,-
Zápas 3x12min (5min rozbruslení) včetně rozhodčího a časomíry, na 1 zápas bude vyčleněno 60minut.

Podmínky účasti:

• 3-4 týmy z KHL, 2-3 týmy z jiných hobby lig
  • zaplacení zálohy 4200,- Kč nejpozději 3 týdny před zahájením turnaje (tj.do 22.2.2013) nejlépe na účet, který pošlu do mailu přihlášeným týmům.
  • v týmu nesmí hrát žádný aktivní hráč ČSLH vč. kraje (pokud takový hráč nastoupí bude okamžitě z turnaje vyloučen, pokud se zjistí tato skutečnost až v průběhu turnaje, všechny výsledky daného týmu budou zpětně kontumovány!!!
  • podmínky účasti hráčů musí vycházet z pravidel Kroměřížské hokejové ligy (např. v každém týmu může být max 1 hráč, který nemá pauzu od ukončení aktivní činnosti 5let)

Občerstvení není v ceněn startovného, ale bude zajištěno v místním baru (guláš, pivo, atd..)

Účastníci:

1. Hanák Team Kroměříž (tým KHL)
  2. Chomýž-Sportcentrum (tým KHL)
  3. WhiteStar Vizovice (přední klub ZAMHL)
  4. HC Vandals (vítěz posledních 3 ročníku NHL)
  5. Rebels (tým KHL)
  6. STS Vážany ZDO ( tým KHL)

Náhradníci:

1. HC Žopy - (tým KHL)

Právo účasti má tým po zaplacení nevratné zálohy (označen tučně). Záloha je vratná jen v případě zrušení turnaje jako celku. Doplatek startovného (dle počtu týmů) bude vybrán přímo na turnaji.
Všechny informace budou aktualizovány na této stránce.
Veškeré dotazy směřujte na mail kromhl@seznam.cz nebo přímo na tel.602 772 998.