30:55ZOP [5:3] - Mozola Jindřich (Kotas Tomáš)
31:24HOL [5:4] - Řihák Tomáš (Trnka Ondřej)
35:30ZOP [6:4] - Mičola Petr (Kotas Tomáš)
45:00HOL - Svak Jiří - zásahy:13
Rozhodčí: David Valentík
Tomáš Kučera

Komentář k zápasu

Žopy si potvrdily 8.místo zaručují play-off., jinak převzato z webu Gators: Jak jste mnozí věděli, tak včera nás čekal velmi důležitý souboj s přímým konkurentem o 8.místo v tabulce, které zaručuje postup do play-off naší soutěže. V sestavě se objevila stejná jména jako v minulém kole, jen lyžujícího majitele Renka nahradil v obraně Krňas a pracujícího Kubu na křídle první formace Cico ( Peťa Chytil). Do brány byl jako obvykle připraven Jirka Svak. Machin nebyl na 100% v pořádku, ozvalo se bolavé koleno. Žopy myslím v klasické sestavě, ale chyběl dispečer hry Petr Osina. Doufali jsme v dobrý vstup do zápasu, ale bohužel už při prvním střídání jsme inkasovali. Po nedůrazném vyhození po mantinelu zachytil puk soupeř a nikým neatakovám jej okamžitě poslal směrem k naší brance. Puk proletěl přes několik hráčů, navíc byl tečován a zastavil se až o Jirkovi betony, který nic neviděl a zareagoval až na poslední chvilku. Bohužel před ním stáli úplně sami 2 hráči soupeře, kteří neměli problém skorovat. Ve čvrté minutě jsme dostali možnost přesilové hry. Začali jsme ji výborně, drželi jsme puk v soupeřově třetině, ale bohužel se nám nepodařilo úspěšně zakončit. Naopak soupeř se dostal ze sevření a po rychlém brejku se dostal do naší třetiny. Po nepřehledné situaci před naší brankou plácl do volného puku na kruhu Jindra Mozola. Letícího motejla chtěl srazit rukavicí Krňas, jenže jen puk ztečoval a ten zapadl za Jirkova záda. Tragický začátek zápasu. Dva slepené skorovlastňáky přinesly viditelnou nervozitu do našich řad. Nedařila se rozehrávka, všechny puky se odrážely k soupeři..... Další rána přišla v 9.minutě. Ondra Nebuchla chtěl z obrany rozehrát a trefil přesně hokejku Honzy Nedbala, který šel sám na Jirku a výborným blafákem do bekhendu zvýšil na 3:0. Všichni už jsem přivolávali přestávku.... Z letargie nás aspoň trošku probral Řízek, který snížil na 1:3. To bylo z naší strany v první třetině bohužel vše. Následovala úprava ledu, takže 15-ti minutová přestávka. Bylo potřeba odfrknout a najít cestu, která by vedla minimálně k vyrovnání stavu. Bohužel první velkou šanci ve druhé třetině měl soupeř. Honza Nedbal naštěstí netrefil naši prázdnou branku. V 18.minutě bylo veseleji. Po velmi pěkné přihrávce z obrany od Ondry Nebuchly skóroval Machin. Začalo se nám lépe dýchat, vyložených šancí přibývalo a střelecké možnosti soupeře likvidoval spolehlivě Jirka Svak. Vyrovnání obstaral Machin. Tentokráte nahrával z obrany Janty. Zanedlouho to mohlo být ještě lepší. Po pěkné rozehrávce se dostal do tutovky Řízek, ale bohužel nedokázal dostat puk do sítě. Když už to vypadalo, že druhá třetiny skončí 3:3, ujel nám Tomáš Dragan a půl minuty před koncem třetiny proměnil sólový nájezd. Takový gól do šatny nikdy není nic příjemného. Bohužel jsme znovu prohrávali. Nezbývalo nic jiného než posbírat poslední síly a znovu se snažit o vyrovnání. Ovšem naše další chyba hned v končící první minutě třetí třetiny znamenala vedení soupeře 5:3. Špatně jsme si rozebrali hráče soupeře a nikým neobsazen Jindra Mozola trestal. Byla to ještě horší situace než po první třetině. Místo toho abychom zlomili zápas na naši stranu, posadili jsme Žopy opět na koně. Novou naději vykřesal zanedlouho Řízek, když překvapil golmana soupeře střelou přes obránce. Zase jsme ožili ! Bohužel prosadil se opět soupeř. Po nenápadné akci se puk dostal Petru Mičolovi (ať se na mne nezlobí,ale asi ani on neví jak se tam dostal) přímo na lopatu a od ní zapadl do naší brány. Zbývalo dost času do konce a bylo potřeba to znovu zkusit. Dokonce jsme hráli přesilovou hru, ale bohužel ani v ní jsme se nedokázali prosadit. Byla to křeč ! Šance ještě přišly, ale žádná střela si nenašla cestu do branky soupeře. Prohráli jsme 6:4. Nechci hledat žádné alibi a používat otřepané fráze, někteří mi to budou určitě zazlívat, ale..... Žopy prostě hrály co potřebovaly, dobře bruslily a měli i potřebnou dávku štěstí. My jsme zápas odmakali, ale ve snaze nejprve o vyrovnání a následně o vedení jsme chybovali a soupeř toho dokázal využít. Tato prohra dost komplikuje náš postup do play-off. Ale čeká nás ještě 5 zápasů a stát se může cokoli. Děkujeme za podporu fanouškům jak na zimáku v Kroměříži, tak na online chatu na Facebooku. Novo P.S. jsou to hrozné nervy sledovat to z lavičky !