50:00HAN [0:2] - Vondruška Matěj
Rozhodčí: David Valentík
Tomáš Kučera

Komentář k zápasu

Hanáci dokázali letos popaté porazit Plačkov, potřeti na nájezdy a vybojovali si v poslednich 4 letech 3x finálovou účast. Naopak Plačkov po 5 účastech ve finále za sebou, se finále nezúčastní a bude bojovat pouze o pohár útěchy o 3.místo. K zápasu, Plačkov vedl po rychle náhře z rohu a pěkné bleskové střele Holase hned v prvním střídání 1:0, kdy vymetl Karlos pavučiny v šibenici Teldy. V polovině 1.třetiny bylo ještě hůř pro Hanáky, Karel Šerka po nahře zpoza brány k první tyči dorazil napodruhé puk za záda Teldy. Hanáci ovšem hráli svou hru, kterou prezentovali od Vánoc, důraznou hru s tahem na bránu, nevzdat se i za tak nepříznivého stavu. Plačkov mohl zvýšit na 3:0, ovšem Pšurka slibnou šanci po kombinaci s Venerou neproměnil a z protiútoku Hanáci dokázali v blížícím se konci 1.třetiny snížit, po střele Čerta puk do odkryté brány dorazil osamocený Frank. Hanáci ucítili šanci na zvrat a vyvynuli v poslední minutě třetiny drtivý tlak, v závěru zavřeli Plačkov ve třetině, nakonec sekundu před koncem z otočky překvapil Bimboše Zahrada po zemi k tyči. Stav 2:2 se už nezměnil po další dvě třetiny, i přes 5min prodloužení. Šance ovšem byly na obou stranách obrovské, vše pochytali skvělí golmani nebo dobře postavená brána. Hanáci byli několikrát sami před Bimbošem, Plačkov rovněž. Hra se musela líbit, hrálo se nahoru dolu, jedna akce střídala druhou. Trochu kaňkou na zápase byly zmatky u časomíry. Zápas rozhodly nájezdy, kdy se neprosadili Holas a Pšurka, naopak za Hanáky po zemi mezi nohy proměnil Skybič a blafákem na backhand posunul Hanáky do finále Matěj. Zápas nabízel mnoho hokejových akcí a po celou sezonu zápasy Hanáků a Plačkova nabízel krasný kombinační hokej, s minimem zákeřných faulů. Vyhrát mohl jen jeden a dnes nájezdy byly hop nebo trop. Oba týmy si do čtvrtka počkaji na soupeře.