28:36HAN [4:4] - Dostál Petr (Zahradnický Jiří)
30:40RED [5:4] - Kostrůnek Radek (Zavadil Bohumír)
45:00HAN - Gremlica Michal - zásahy:9
Rozhodčí: David Valentík
Tomas Šico

Komentář k zápasu

Druhý odvetný zápas měl zcela odlišný průběh jako první. Do vedení šli rychle Reds, Hanáci kontrovali, ale první třetina skončila 3:1 pro červené. Reds první část hrál lépe, hlavně lajna Kuneš-Židlík-Náleza si vypracovala spoustu šancí v 1.třetině. Hanáci ovládli druhou třetinu, kdy zle zatápěli obraně a útok Vondruška-Zahradnický-Dostál, když byl na ledě, tak se hrálo většinou v obraně domácích. Tento útok zařídil všechny branky Hanáků a neobdržel jedinou. Hanáci snížili na 3:2 po chybné rozehrávce obrany, kdy puk zachytil Dostál a při přečíslení dva na jednoho zvolil střelu nad ledem k tyči. Další střídaní se dostali do protiútoku Vondruška se Zahradnickým a bylo vyrovnáno. Následně se prosadili Reds v přesilovce, kdy Kuneš nekompromisně ze strany prostřelil Gremlicu, kdy Kunešovi nahrál do prázdného prostoru Náleza. Hanáci se nevzdali, Dostál se prodral mezi beky a z úhlu mezi nohy překvapil Knapa. Šance se pak střídaly, čas běžel a vyrovnaný zápas se přehoupl do poslední třetiny. Zde padla trochu šťastná branka Kostrůnka, kdy vystřelil z velké dálky a střela mířící nad bránu, si Gremlica srazil do sítě. Hanáci měli přesilovky, zkoušeli i power-play, ale neuspěli. Zápas tak vyhrál team, který dal o branku více a zaslouženě postoupil do semifinále KHL. Hanáci poprvé v historii neprošli přes síto čtvrtfinále, ovšem odehráli play-off důstojně, i přes dlouhodobou velkou marodku svého teamu. Reds by si konečně zasloužili hrát o titul a vyhrát, hlavně díky skalním hráčům P. Židlíka, R. Židlíka, Nálezy, Zavadila a Běhala, kteří udrželi team Reds v dobách, kdy si na nich každý dělal body. Ještě bych pochválil rozhodčí, kteří pískali utkání citlivě a nechali hrát hráče více do těla, ale fauly už trestali početní nevýhodou.