11. ročník 2012-13

Soutěž začala se změnami, do soutěže se přihlásily nové dva týmy HC Senators a Rebels. Bohužel Senatoři nenašli recept na soupeře a ani jednou za celou sezonu nevyhráli, a tak se přesunuli do čistě nově založené amatérské ligy v Kroměříži . Systém soutěže se změnil, základní část byla na dvě kola a následně play-off 1-8. tým. Týmy na 9-12.místě si zahrály o konečné umístění.

Základní část
Základní část opět po roce ovládl Hanák Team, který za celou sezonu prohrál pouze 2x. O postup do play-off se chvíli bojovalo mezi Žopy a Gators, ovšem Gators prohráli vzájemný druhý zápas 3:5 a o postupujících bylo jasno. Týmy se pak pouze seřadily dle momentálních kvalit před důležitým zápasem - čtvrtfinálem, hrané na jeden zápas s prodloužením.

Zápasy o umístění:
Týmy se nakonec seřadily přesně dle základní části, přesto přímý souboj o 9. místo se utkali Gators a AHK, Gators vyhrálo v pohodě 9:2 a po roce opustilo poslední příčku KHL.

1.  HC Holešov Gators 3 2 1 0 24 : 12 5
2.  AHK Kroměříž 3 2 0 1 14 : 11 4
3.  Rebels 3 1 1 1 12 : 13 3
4.  HC Senators 3 0 0 3 8 : 22 0

Play-off:
V play-off se utkaly týmy Hanák vs. Žopy, Plačkov vs. Barex, Reds vs. Chomýž a Buldoci vs. STS Vážany. Hanáci jako lídři základní části nedali houževnatým Žopům šanci a vyhráli vysoko 9:2. Další zápas si Plačkov pohlídal a díky první třetině porazil Barex 6:2. největší překvapení se zrodilo mezi reds a Chomýží, Chomýž , která hrála celou sezonu hrozně překvapila Reds a díky zápasu, v němž se pouze útočilo vyhrála 8:6. poslední zápas mezi obhájci titulu Buldoky a STS Vážany skončil díky výbornému výkonu Vážan 4:2, kdy po celý zápas vedly, ovšem vítězství potvrdily až v power-play.
Semifinále mezi Hanáky a Chomýži měl jasného favorita, ovšem Chomýž hrála dobře a díky šťastným brankám se dostala do vedení. hanáci dokázali srovnat na 2:2, ovšem další vlastenec a oslabení 3:5 je stál zápas i přes mohutný závěr prohráli 3:4. Druhý zápas nedal Plačkov STS Vážanům šanci a od počátku navyšoval skóre až na konečných 7:3.
Zápas o 3.místo byl vrcholem večera co se týče nasazení a kvality. STS Vážany vedli 3:1 po první třetině, Hanáci se ovšem srovnali o přestávce a začali pomalu, ale jistě obracet zápas. Srovnání přišlo 5 minut před koncem a v nastavení nakonec Hanáci obrat dovršili, zápas skončil výhrou Hanáků 4:3.
Finále bylo poznamenáno neúčastí elitního 1.útoku Plačkova, Plačkov působil odevzdaně, Chomýž se chopila šance a zápas v pohodě vyhrála 5:2. Chomýž tak navázala na začátky KHL a stala se nejúspěšnějším týmem v historii se čtyřmi tituly.

Ocenění hráči:

• Nejproduktivnější hráč základní části: Milan Náleza (RED) - 66 bodů (39+28)
  • Nejproduktivnější hráč play-off: Petr Velinský (RED) - 7 bodů (4+3)
  • Nejproduktivnější hráč o umístění (9-12): Tomáš Machálek (GAT) - 10 bodů (5+5)
  • Nejslušnější hráč KHL: Vojtěch Forman (AHK) - 22 zápasů bez trestu
  • Nejlepší brankář KHL základní části: Rostislav Burda (STS) - 1,92 obdržených branek/zápas
  • Nejlepší brankář KHL o umístění (9-12): Jiří Svak (GAT) - 4,0 obdržených branek/zápas
  • Nejlepší brankář KHL play-off : Zdeněk Černocký (HAN) - 3,0 obdržených branek/zápas
  • Nejlepší obránce KHL: Radim Skočovský (CHO)
  • Nejužitečnější hráč KHL: Petr Kuneš (BAR)

Adepti na vedlejší ocenění týmů:

• Nejslušnější tým KHL: Buldok Otrokovice (106 trestných minut)
  • Nejvíc vstřelených branek v KHL: HC Reds (215 branek)
  • Nejméně obržených branek v KHL: Hanák Team (70 branek)

Protipól - anticeny:

• Nejtrestanější hráč: Tomáš Peterka (REB) - 60 trestných minut
  • Nejtrestanější tým: Hanák Team - 250 trestných minut

Všem hokejstům a fanouškům patří poděkování, že kromě pár extempore, kdy si hráči museli zchladit hlavu stopkou na 2 zápasy, nemusel nikdo řešit zákeřné fauly a unfair hru. Pouze v této sezoně došlo k několika vážnějším zranění 2x přeražený nos, jedou vyražené 4 zuby, zlomené žebro a nejvážnější je zlomené zápěstí. Všechny zranění byly ze hry a ani jedno po zákeřném faulu.

Poděkování patří rovněž všem rozhodčím: David Valentík, Pavel Mikšík, Petr Osina, Jiří Osina, Roman Glaser a Josef Buksa a dále časoměřičům Rudolf Žalčík, Milan Kopún a Vojtěch Krejčíř. O stránky www.kromhl.cz a veškerou podporu soutěže (systém, zápisy a dodržování pravidel) se staral Petr Dostál s podporou Blanky Dostálové. O webdesign a nastavení systému webu se staral Jaromír Pohanka, hobby ligu koordinoval a řídil Karel Holík.
Většinu fotek co jsou na webu obětavě pořídila B.Dostálová.

23.3.DOG-PLA6 : 7 (PP)
23.3.HOL-STS8 : 4
17.3.DOG-STS6 : 4
17.3.PLA-HOL5 : 4 (SN)
10.3.PLA-HOL6 : 4
10.3.DOG-STS5 : 2