33:46BAR [5:2] - Gross Václav (Kuneš Petr)
42:35PLA [6:2] - Holík Karel (Osina Marek)
45:00BAR - Mičola Radek - zásahy:5
Rozhodčí: Josef Buksa
Jiří Osina

Komentář k zápasu

Z webu Barexu: Hokejisté Barexu prohráli ve čtvrtfinále s Plačkovem a jejich sen o postupu se rozplynul. To už tak ve sportu bývá. O vítězství Plačkova rozhodla především první třetina, kdy hráči Barexu udělali zbytečné tři chyby a darovali soupeři pohodlný třígólový náskok. Obě mužstva nastupovala ne led za mohutné ovace divácké podpory. Takovou atmosféru jakou zažili včera hráči na ledu nezažívají ani hráči krajského přeboru. A to my věřte, že na krajské lize jsem několikrát byl. V šatně po zápase zaznělo, že nikdo ještě před tolika diváky a tak parádní atmosférou nikdy nehrál. V první třetině byl k vidění vyrovnaný hokej. Plačkov ač byl favoritem, vyčkával. Barex se osmělil a několikrát prověřil Ondruše v bráně soupeře, ale ten byl připravený. V 5. minutě Barex chyboval a zbytečně inkasoval. Útočník Barexu nedokázal rozehrát puk z obranné třetiny, puk se dostal k Holíkovi a ten se v podobných situacích nemýlí. Druhou branku přidal Plačkov v 11. minutě. Třetí gól dostal Barex dokonce v přesilové hře. Štěpa nechal puk za bránou, s tím že si ho najíždějící útočník převezme. Nevšiml si ovšem útočníka soupeře, který se zadarmo zmocnil puku, vyjel před bránu a zastrčil puk Mikovi do brány. Maik vůbec nechápal, jak to, že se puk najednou z ničeho nic dostal do jeho sítě. Uplynulo čtyřicet vteřin z druhé třetiny a Plačkov vedl 4:0. To už bylo pro Barex hodně kruté. Naštěstí se Barex dokázal rychle prosadit. Situaci dva na jednoho sehrálo parádně duo Kuneš-Prokš. Řepa si parádně natáhl bránícího hráče k sobě, poslal milimetrovou přihrávku Davidovi a Barex poprvé skóroval. Fanoušci šíleli, ženský si trhala rodidla a David si užíval 8 vteřin slávy. Slastný to okamžik. Barex se snažil, ale útočné akce končili na brankoviště Ondruše. I na druhé straně Maik podal vynikající výkon a zlikvidoval několik tutovek soupeře. Ovšem na puk z 23. minuty nedosáhl. Odražený puk se dostal k Morevovi a ten vrátil Plačkovu čtyřgólové vedení. Po 30. minutách putovala mužstva do šatny k bojovým poradám před závěrečnou 15-ti minutovkou. K hráčům Barexu promlouval trenér. V šatně Plačkova jsem nebyl, proto nemůžu referovat. Výsledek porady s trenérem byl jasný. Potěšit všechny diváky a dát jim alespoň ještě jednou opojný pocit, když si mohou od plic zařvat góóóóól. A jak se v kabině řeklo, tak se i na ledě stalo. Běžela 34. minuta zápasu a Venca Gross dostal krásnou přihrávku od Kuneše a ten zamířil do černého. Barex snížil na 5:2 a na lavičce se rozohnila debata, jestli bude za nerozhodného stavu prodloužení, nebo rovnou samostatné nájezdy. Jak se později ukázalo, debata byla zbytečná. Plačkov hrál velice dobře a Barexu toho moc nedovolil. Čtyři minuty před koncem zápasu putoval na trestnou lavici Šťepa, čímž oslabil svůj tým. Soupeř přesilovky využil. Holík, ač atakován dvěma obránci, dokázal v pádu zasunout puk za Maikova záda. Plačkov mohl slavit postup do čtvrtfinále. Barex si zahraje jen o 5-8. místo. Co nás může těšit, je neustálý zájem fanoušků. Důkazem toho je případ pana Maika, který se na zápas trmácel 300 km ze Šumavy a po zápase odjel zase zpět. Dovolím si tvrdit, že takového fanouška ve svém kádru nemá žádný mančaft.