35:38STS [1:3] - Marcián Patrik (Stodůlka Jiří)
37:11STS [1:4] - Jiříček Michal (Marcián Patrik )
37:37STS [1:5] - Marcián Patrik (Škrabal Jan )
40:43VIK [2:5] - Nuhlíček Václav (Kuňák Jiří )
41:15STS [2:6] - Jiříček Michal (Králík Tomáš)
44:28STS [2:7] - Plch Jaromír (Králík Tomáš)
45:00STS - Kobliha Pavel - zásahy:5
Rozhodčí: Josef Buksa
Petr Mlčoch

Komentář k zápasu

Vyrovnaný zápas rozhodla Stska až v závěrečné třetině 5 brankami. Stav zápasu 1:0 pro Stsku. V čase 9:36 po faulu Mlčocha proněnil trestné střílení Mrňka z Vikings. Komentář vedoucího Stsky: Do 1. Čtvrtfinálového zápasu nastoupilo mužstvo Slušovic s devíti hráči v poli bez svého nejlepšího střelce Víšenky. Stska na tom nebyla o moc lépe. Nastoupili jsme sice s deseti hráči v poli, ale pouze se dvěma stabilními obránci. Takže Kostka s Mlčochem museli zaskočit na pro ně netypických postech obránců. První třetina se nesla ve vlažnějším tempu oproti předešlým utkáním a přinesla vyrovnaný hokej s mírnou převahou Stsky. Obě mužsta předváděla svou typickou hru. Slušovice pozorně bránily a snažily se o rychlé protiútoky. Obránci ihned po získání puku hledali najeté útočníky na červené případně útočné modré čáře, kteří svým pohybem několikrát pěkně zamotali hlavu našim obráncům. Naopak Stska se snažila o aktivní hokej v útočném pásku a často zapomínala pokrývat pásmo střední. První gól utkání padl již ve třetí minutě, kdy po nenápadné akci v útočné třetině Plch převzal přihrávku od Hečka, prosmýkl se kolem obránce a střelou z pravého kruhu rozvlnil poprvé soupeřovu síť. Po tomto gólu se Stska trochu uklidnila a hra plynula bez vážnějších šancí na obou stranách až do deváté minuty, kdy se po typické brejkové akci Slušovic řítil Mrňka sám na Burdu a stíhajícímu Mlčochovi nezbylo nic jiného, než ho faulovat. Následovalo trestné střílení, kterého zkušený matador Mrňka trošku se štěstím využil. Druhá třetina začala, tak jak první skončila. Občas některé mužstvo vystrčilo rúžky, ovšem bez výrazných šancí. Na což se nemohl dívat jeden z nejlepších mužů tohoto utkání Jiříček a v přesilové hře podruhé skóroval. Tak skončila i druhá třetina, 2:1 ve prospěch STSky. Do třetí třetiny vstoupila Stska o poznání aktivněji a po pěti minutách 3 po sobě rychle jdoucími goly rozhodla o osudu tohoto utkání. Z toho samozřejmě plynuly větší mezery v zadních řadách Stsky, kterých ovšem borci ze Slušovic nedokázali využít. Několikrát nás podržel výborně chytající Burda. Nestačil pouze na střelu dobře bruslícího Nuhlíčka, který ho opět se štěstím prostřelil a gól nebyl hned na první pohled pro všechny zřetelný, neboť Burda zastavil puk ve své lapačce pouze několik centimetrů za brankovou čarou. Naštěstí pro Slušovice má Pepa Buksa bystré oko a gól bez váhání uznal. Na závěr třetiny se ještě jednou prosadil Jarda Plch a uzavřel tak účet tohoto utkání. Nutno podotknout, že série zůstává nadále otevřená a klidně se může stát, že bude rozhodovat až třetí utkání.