35:45STS [2:6] - Krybus Radovan (Hečko Karol)
37:09VIK [3:6] - Višenka Michal (Mrňka Miloš)
45:00STS - Burda Rostislav - zásahy:13
Rozhodčí: Josef Buksa
David Valentík

Komentář k zápasu

Ten kdo viděl naše mužstvo ve druhém zápase, tak jistě nevěřil vlastním očím. Oproti tomuto nepodařenému představení jsme všichni hráli jako jedno mužstvo a bruslili nahoru dolů, což byl podstatný rozdíl pro vývoj zápasu. Soupeř nedokázal především v první a druhé třetině absolutně akceptovat toto tempo. Možná podvědomě po výsledku z předešlého utkání. Dlouho se nám ovšem nedařilo přetavit chvílemi až drtivý tlak v gól. Trošku našemu tempu napomohla i hra 5:3, kterou jsme ovšem přes drtivý tlak nedokázali přetavit v branku. Tomáš Králík ve druhé minutě upaloval sám na Kamenáře ovšem přestřelil. V další a dalších šancích se postupně objevovali i ostatní borci, Krybus sám před Kamenářem nedal, ten vychytal i Jiříčka a poradil si i s šancí Králíka. Až se na světelné tabuly objevila 10 minuta, Marcián nahrál z poza brány najetému Škrabalovi, který poprvé prostřelil brankáře Slušovic. To nás trošku uklidnilo, nicméně nic to neubralo na našem tlaku a převaze co se týče držení kotouče. Paradoxně, když už se zdálo, že udeříme podruhé, se rozjel hráč Slušovic Pavel, projel našim obranným pásmem, objel bránu a zasunul pře přesunuvším se Burdou do odkryté brány. Nutno podotknout, že to bylo pouze jedno otevřené okénko v průběhu celé první třetiny. Po tomto nešťastném momentu jsme nesložili zbraně a Králík, jeden z nejlepších hráčů tohoto utkání po druhé překonal soupeřova golmana. Druhá třetina začala, tak jak první skončila. Výborně jsme bruslili, nepouštěli soupeře k jeho smrtícím brejkům a s přehledem kontrolovali průběh utkání. V 19. Minutě zvýšil nezadržitelný Tomáš Králík na 3:1. Následně na to jsme přežili oslabení 3:5 a následně udeřily, kdy Krybus po sóle přes celé hřiště neomylně zavěsil a posunul skóre na uklidňujících 4:1. Toto skóre dodalo opravdový klid na naše hole a k vidění bylo několik pěkných kombinací, které se musely divákům líbit. Po jedné z nich zakončil Jiříček a upravil skóre druhé třetiny na 5:1 pro Stsku. O přestávce si borci Slušovic nejspíše uvědomili, že je potřeba něco změnit, jinak to bude jejich poslední třetina n tomto ročníku KHL a začali lépe bruslit a chvílemi nám pěkně zatápět v obranném pásmu. Ihned na začátku třetiny se nechal vyloučit Marcián, které Slušovice blesku rychle využili. Nepodařil se nám vyhodit jednoduchý puk, který zachytil na modré čáře obránce Slušovic a po střele, která byla tečovaná skončil puk za zády bezmocného Burdy. Následně bylo hráčů Slušovic všude plno a chvílemi jsme se horko těžko bránili. Nicméně, naše mužstvo zraje jako víno, rok od roku získává více a více zkušeností, které jsme tentokrát využili k tomu, abychom nepřipustili zdramatizování tohoto utkání. Což se nám už mnohokrát v minulosti nepodařilo a v posledních třetinách jsme ztratili několik zdánlivě rozhodnutých utkání. Ve 35 minutě po pěkné akci zvýšil Krybus po přihrávce Hečka na 6:2 a zlomil tím poslední odpor Slušovic. Těm se ještě jednou podařilo skórovat zásluhou Víšenky na konečných 3:6 z pohledu Slušovic. Závěr utkání byl doprovázen několika vyloučeními a nepřiměřeně tvrdými zákroky především ze strany Slušovic, což vedlo k několika strkanicím a zbytečně vyhrocenému závěru.