KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Shrnutí 7.kolo KHL

Tabulka základní části se nám opět pěkně seřadila a opět 5 týmů má stejně bodů!! Nejzajímavější zápasy tohoto kola sehráli mezi sebou loňští semifinalisté. Nejprve se utkal Plačkov s Chomýží, Plačkov lépe začal a vedl 2:0, to co se nepovedlo Chomýži minule proti Buldokům se podařilo nyní. Chomýž otočil zápas na konečných 3:5.
Další střetnutí bylo přímý souboj o 1.místo KHL mezi Hanáky a Buldoky. Zápas rozhodla 2.třetina, kdy Hanáci z protiútoků dali 2 branky, které nakonec byly jediné a zápas skončil 2:0. Hanáci jsou tak jistí postupující.
V ostatních střetnutích byli favorité jasní, nejdříve se utkalo Reds s AHK, AHK šlo opět do vedení a jak je již tradicí, tak nakonec nevyhrálo, ikdyž ještě ve třetí třetině byl stav 4:3 pro Reds, zápas nakonec skončil 7:3, kdy AHK dostalo 2 branky úplně v poslední minutě. AHK tak definitivně nepostoupilo do bojů o titul KHL.
Další zápas měl být jednoznačnou záležitostí pro STSku, která se potkala s Žopy. Žopy ovšem dlouho vedly 2:1 a STSka byla bezradná dát branku, nakonec se prosadila v poslední třetině a vyhrála 8:2, Žopy rovněž budou hrát díky prohře ve skupině o umístění.
Poslední zápas mezi Barexem a Gators byla jedna velká přestřelka a rovněž "one man show" v podání P.Kuneše, který dal 5 branek, zápas skončil 10:6.

Další kolo bude opět velmi infarktové pro některé týmy, protože se utkají mezi sebou týmy, které mají stejně bodů. Nejzajímavější zápas bude hned v neděli mezi Reds a STSkou, kdo prohraje tak bude mít velké problémy, protože poslední kolo budou mít oba soupeři těžké protivníky. Další skvělý zápas bude mezi Hanáky a Plačkovem, Plačkov potřebuje bodovat, Hanáci letos válí, takže určitě si budou chtít udržet formu do dalších bojů, ikdyž postup mají v kapse.
Další zápasy mají opět favority dané  - Chomýž, Buldoky a Barex. AHK, Žopy ani Gators již nemohou postoupit a motivace nebývá tak vysoká jako u týmů, kterým jde o postup. 6 týmů ještě o něco bojuje, příčemž vloni bojovaly o postup "jen" tři týmy, uvidíme jak to celé dopadne a komu zůstane "černý Petr".