KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Shrnutí 5.kola KHL

Ve skupině o titul se nejprve utkaly týmy STS Vážany a Chomýže. Zápas o důležité body začala lépe STSka a v první minutě šla do vedení, v polovině zápasu přidala další branku a zdálo se, že tento zápas dotáhne do vítězného konce. Nakonec Chomýž otočila skóre a Stska musela zachraňovat body v samém závěru zápasu, který skončil 3:3. Další zápas mezi Hanáky a Buldoky byl jak na houpačce, nejprve vedli Buldoci, následně Hanáci a v závěru 2.třetiny šli do trháku 4:2 znovu Buldoci, v poslední třetině ovšem Hanáci zapli ještě na vyšší rychlostní stupeň a několika brankami urvali velmi důležité body a dotáhli zápas do vítězného konce 6:4. Poslední zápas skupiny sehrály týmy Plačkova a Reds. Plačkov vedl po dvě třetiny, ale Reds se podařil dokonalý obrat a ve 40.minutě se dostali poprvé do vedení, zápas tak skončil 4:7.
Ve skupině o umístění si o play-off řekly v přímém souboji důrazně Žopy proti AHK, zápas vyhrály 3:2 a vyhouply se právě před vánoci na 8.místo. Poslední zápas skupiny byl velmi těžký pro Barex, který narazil na houževnaté Gators. Gators šlo do vedení. Barex dokázal srovnat a o zápase rozhodla 3.třetina, kterou Barex korunoval dvěma brankami a vyhrál 4:2.

V lednu se rozhodne definitivně o týmech, které se dostanou do bojů a titul a zbylé si zahrají pouze o umístění do 5.místa resp. 9.místa. Ve skupině o titul je rozdíl mezi týmy velmi malý a jakékoliv zaváhání může v konečné bilanci chybět. Nejprve se utkají Hanáci s Reds, Hanáci letos 2x s Reds nezaváhali a jsou mírnými favority. V dalších zápasech se utká Plačkov s Chomýží a i zde je favorit Chomýž, který letos s Plačkovem neprohrál. Naopak vyrovnanou bilanci mají Buldoci a STS Vážany, kteří uzavřou toto kolo.
Ve skupině o umístění se již v předehrávce utkaly Žopy a Gators, Gators vyhrálo 4:2, kdy Žopy vůbec nenavázaly na výborný zápas z minulého kola. Poslední zápas Barexu a AHK může rozhodnout skoro definitivně o postupu Barexu do play-off.