KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Shrnutí 6.kola KHL

Soutěž spěje do finiše a skupina o titul se stále více zamotává. Nejprve se utkaly týmy Plačkova a Chomýže. Zápas rozhodla druhá třetina, kterou Chomýž korunovala třemi brankami, zápas nakonec skončil 0:5 a brankář Sedlář již podruhé proti tomuto soupeři udržel čisté konto. Další zápas mezi Hanáky a Reds rozhodla opět druhá třetina, kdy Reds během 3 minut nasázeli tři branky, Hanáci nedokázali najít odpověď a tak zápas plný šancí na obou stranách skončil 2:4. Poslední zápas skupiny Buldok - STS Vážany byl jak na houpačce, STSka na soupeře vlétla a na konci 2.třetiny vedla 9:1, Buldoci dokázali v poslední třetině zkorigovat divoké skóre na konečných 6:9. STSka se tak v zápase o 1.místo KHL odpoutala od 5.místa alespoň na 3 body.
Skupina o umístění má stále stejný scénář, Barex v poklidu vítězí a zbylé týmy se rvou o 8.místo. Nejprve Gators porazili Žopy 6:2 a letos s tímto soupeřem ještě neprohráli a udrželi si tak naději na postup. Naopak AHK proti Barexu mělo dobrou příležitost odskočit Žopům, Barex ovšem zápas v poklidu vyhrál 6:1.
Další kolo 7.kolo přinese ve skupině o titul nervy drásající zápasy, nejprve hned v neděli se utká Reds s Chomýží, pokud Chomýž vyhraje, tak odskočí už na 5.místo na 4 body v opačném případě to bude ještě zamotanější. Druhý zápas svede do boje Hanáky a STS Vážany, Hanáci musí bodovat, neboť by se mohli ocitnou poprvé na 5.místě. Poslední zápas bude důležitý pro Plačkov, který narazí pro sebe na neoblíbeného soupeře Buldoky, poprvé musí najít v této sezoně recept na styl Buldoků a dohnat ztrátu na 4.míso tabulky. Skupina o udržení má před sebou poslední tři kola a všichni se spolu setkají už pouze jednou. Zápasem kola bude špíl Gators - AHK, protože výhra může posunou tým na 8.místo. Poslední zápas mezi Žopy a Barexem má jasného favorita v Barexu, ale již jednou letos dokázaly Žopy Barex porazit.