KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Shrnutí 8.kola nadstavbové části KHL

Nadstavbová část KHL vrcholí a stále není jasné ve skupině o titul o postupujících, toto kolo mělo napomoci tuto hádanku rozluštit. Nejprve se střetly týmy STS Vážany a Reds, zápas byl dlouho vyrovnaný a o vítězství Reds se rozhodlo až v poslední fázy zápasu, Reds tak vyhrálo již 4.zápas v řadě tentokrát 7:4 a jasně si řeklo o postup. Další zápas sehráli Buldoci s Chomýží, Buldoci šli rychle do vedení, které si drželi po celý zápas a jednoznačně vyhráli 6:1. Buldoci jsou nejblíže postupu a dostali se do čela KHL. Poslední zápas mohl být pro Plačkov definitivní tečkou za postupovými šancemi, Hanáci vstoupili do zápasu excelentně po pěkné brance, ovšem jak rychle vedli tak Plačkov rychle srovnal a po vážném zranění Baťka šel Plačkov již do tradičního vedení 3:1. Hanáci ještě kontrovali a srovnali na 3:3, ale nakonec si nechali zápas vzít sekundu před koncem. Plačkov tak znovu drží postup pouze ve svých rukou, stejně tak ostaních šest týmů KHL.
Skupina o umístění měla šlágr kola mezi AHK a Žopy a to přímý souboj o poslední místo do play-off. AHK stačilo vyhrát a mělo postup v kapse, to se i dařilo do 43.minuty, v této minutě Žopy vyrovnaly a 6 sekund před koncem urvaly postup do svých rukou a vyhrály 4:3. AHK musí mít více bodů než Žopy, aby mohlo postoupit. Poslední zápas Barex-Gators živil postup pro Gators, Barex potvrdil si 7.příčku a Gators 10.příčku. V zápase ovšem Gators hráli mnohem lépe než Barex, ovšem neproměnili šance, takže prohrou ztratili i teoretickou šanci postoupit.
Další 9 .kolo bude zase zajímavé a opakovat se nemá smysl, kdo chce postoupit musí vyhrát. Mezi šesti týmy není outsidererů a rozhodne nejen odhodlání, ale i štěstí v koncovce. Mezi čtveřicí týmů půjde rovněž o mnoho, protože AHK pokud porazí Barex, tak i Žopy musí vyhrát nad Gators, aby postoupily.