KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Shrnutí 19.kola základní části KHL

Jedno z nejzajímavějších kol základní části máme za sebou. V neděli se nejprve utkali Gators proti Žopům o přímý postup do play-off. Gators dokázali srovnat stav před poslední třetinou, ovšem Žopy rozhodly o výhře v poslední třetině a zajistily si play-off po výhře 5:3. Druhý zápas měl být rovněž vyrovnaný, ovšem Rebels se proti AHK vůbec neprosadili a AHK vyhrálo vysoko 11:1 a připsalo si teprve druhou výhru v KHL.
V úterý byl na pořadu dne zápas Buldoků a Chomýže, do sestavy Chomýže se vrátil Skočovský a hned se zapsal do listiny střelců, přesto Buldoci vydřeli výhru 3:1. Druhý zápas tohoto večera vyzněl zcela jasně pro STS Vážany, které přehrály Senators 19:0. Jiřiček byl dokonce u 11 branek svého týmu, což by byl rekord této sezony, ovšem rekordy jsem zrušil k vůli honění těchto "rekordů" proti papírově slabším soupeřům.
Ve čtvrtek byly na pořadu nejvyrovnanější zápasy, bohužel na ledě vždy vládl pouze jeden tým, a tak Plačkov celkem lehce přehrál Reds 6:3, Reds prohráli po 10 kolech. Druhý zápas zase opanoval Hanák Team, který deklasoval Barex 7:0 a Barexu přerušil 7 zápasů bez prohry.

Kulaté 20.kolo rovněž přinese zajímavé zápasy, ovšem už se bude bojovat jen o umístění do play-off, protože karty jsou rozdány. Gators bude hrát o umístění a Žopy si zahrají play-off.  V úterý si Hanáci mohou definitivně potvrdit první místo, když porazí STS Vážany. Nejzajímavější dvouduel bude opět ve čtvrtek, kdy se utká Barex s Buldoky a Chomýž s Plačkovem. Každopádně pořadí na 2-6. místě se může ještě hodně zamotat. Hanáci musí ještě první místo potvrdit, ovšem mají hratelné soupeře v závěru základní části.