KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Play-off KHL 2012/13 - čtvrtfinále

Čtvrtfinále začalo v úterý soubojem Plačkova a Barexu. Plačkov dokázal o výhře rozhodnout hned v první třetině, kdy zužitkoval chyby Barexu a tuto třetinu vyhrál 3:0. Další třetiny si již Plačkov pohlídal náskok a vyhrál 6:2. Následující zápas tohoto večera byl mezi obhájci titulu Buldok Otrokovice a STS Vážany ZDO. Buldoci nastoupili bez všech svých opor Galandra, Kuňáka a v bráně Shejbala. STS Vážany si vybudovaly náskok 3:0 do konce druhé třetiny. Buldoci dokázali ještě utkání zdramatizovat, ale v power-play kapitulovali počtvrté a prohráli 2:4. Buldoci navázali na nezdar Hanáků z loňska a nepostoupí ani do semifinále a skončí nejhůře za poslední roky.
Ve čtvrtek se utkal lídr KHL Hanák Team s Žopy. Žopy hráli srdnatě, ale vysoké tempo neudržely po celý zápas, a tak Hanáci nakonec pohodlně vyhráli 9:2. Výsledek ovšem moc neodpovídal hře, protože Žopy minimálně dvě třetiny držely s Hanáky krok. Poslední čtvrtfinálový zápas sehráli Reds a Chomýž. Zápas to byl vskutku ofenzivní a více se útočilo než bránilo, přesto většinu zápasu vedla Chomýž a nakonec porazila Reds 8:6. Chomýž tak ani v tomto ročníku neskončí hůře než na 4.místě KHL.
Skupina o umístění nepřinesla žádné překvapení. Nejprve pohodlně vyhráli Gators nad Senators 9:4, kdy u většiny branek byl Machálek a Balun. Druhý zápas skončil vyrovnavnanějším výsledkem, přesto AHK splnili roli favorita a vyhráli nad Rebels 4:1.

Semifinále přinese dva zajímavé zápasy:
Hanák Team vs. Chomýž-Sportcentrum
Tento zápas přinese souboj dvou odvěkých rivalů, kteří spolu odehráli snad nejvíce zápasů z celé KHL. Hanáci v poslední době mají s Chomýží aktivní bilanci. Rozhodne hlavně defenzivní činnost, kterou Hanáci mají výbornou, Chomýž čtvrtfinále stáhla na 2 pětky a uvidíme jestli ke stejnému kroku sáhne i v tomto zápase. Přesto favorit utkání jsou Hanáci.
Plačkov vs. STS Vážany ZDO
Plačkov je lehkým favoritem, přesto Vážany mohou pěkně Plačkovu zatopit, protože jsou na tom bruslařsky velmi dobře. Letos mají oba týmy vyrovanou bilanci po jedné výhře. Oba zápasy jsou na pořadu v úterý a finálový večer v sobotu 9.3.2013.