KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Semifinále - shrnutí

Máme za sebou hodně zajímavé semifinále. Nejprve si účast zajistil Hanák team, který porazil ve dvou zápasech STS Vážany ZDO. První zápas byl hodně dramatický i vypjatý, STSka šla do vedení 2:0, které Hanáci smazali, ovšem po chybě Hanáků opět STSka vedla 3:2. Hanáci ovládli 3.třetinu, kdy zápas díky přesilovkám otočili na 4:3 a výsledek udrželi i přes vyloučení v závěru a chvíli power-play STSky dokonce 6 ku 3. Druhý zápas Hanáci ovládli, kdy první třetinu nedali Stsce šanci a vedli 5:0, Stka ovšem nesložila zbraně a ovládla druhou část, snížila dokonce na 5:3, ale Hanáci dokázali výsledek před úpravou ledu zkorigovat na 6:3 a poslední část už si pohlídali  a po zdařilém výkonu a výhře 9:4 si zahrají po 3 letech finále KHL.

Druhé semifinále mezi favoritem HK Plačkov a Barexem Chropyně se musel rozhodnout až ve třetím zápase. Barex totiž první zápas jasně ovládl a nedal šanci Plačkovu, který zápas lehce podcenil.  Barex rozhodl o výhře díky třetí třetině, kdy vstřelil 3 branky a vyhrál 7:4. Odvetný zápas ovšem Plačkov už nepodcenil, přeházel sestavu, hrál na dvě pětky a v zápase, kdy se dostal do vedení 2:0 už Barex zcela zbytečně vyklidil pole. Plačkov si pak ze zápasu udělal trochu exibici a vyhrál 10:1. Rozhodují zápas se hrál o dva dny později, opět se přišlo již na semifinále podívat slušná porce diváků, kteří viděli, jak Barex opět marně dobývá svatyni Plačkova a naopak Plačkov sází jednu branku za druhou. Barex zkusil hrát první třetinu na dvě pětky, ovšem po brance na 3:0 těsně před sirenou před první přestávkou se vrátil ke hře na tři pětky. Zápas jasně ovládl Plačkov a vyhrál 11:3. Plačkov se dostal již potřetí v řadě do finále KHL a bude se snažit získat premiérový titul, protože tato sestava titul ještě nezažila v barvách Plačkova. Ve finále se utká s Hanák Teamem, který již letos těžce zatopil Plačkovu v základní části a bude jistě vyrovnaným soupeřem. Barex si premiérově zahraje o 3.místo, což je pro Barex velká událost, protože nikdy neskončil v KHL lépe než na 5.místě a v sobotu zabojuje o třetí místo. Ovšem STS Vážany budou proti, protože již vloni skončili trochu smolně na 4.pozici, kdy prohráli v prodloužení s Hanák Teamem 3:4.

Fotka: radost Hanáků s pokřikem po vítěství v serii 2:0 nad STS Vážany ZDO