KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Shrnutí 4.kola KHL

Další kolo nabídlo mnoho pěkných zápasů. Hned v pondělí na sebe narazil Chomýž a Buldoci, oba týmy měly po dvou výhrách, takže šlo o to, kdo se vyhoupne do čela KHL. Buldoci mají delší dobu polovinu svého stabilního kádru nemocného či zraněného, takže povolali své rezervy ze soupisky. Zápas začal pro Buldoky serii vyloučení, které sice Buldoci ustáli,ale protože ze začátku nastoupili v sestavě pouze 7+1, tak jim vyloučení ubralo hodně sil. Chomýž vedla celý zápas a Buldokům se nepodařilo nejtěsnější vedení Chomýže minimálně srovnat. Zápas skončil 2:1 a oba týmy si stěžovaly na výkon rozhodčích, kteří zápas vedli. Kritika hlavně ze strany Buldoků vedla k tomu, že od ledna se rozšíří řady rozhodčích o výborného rozhodčího Pepu Buksu, který bude pískat vždy 1-2x týdně dle jeho možností. Je to dobrá zpráva, protože nyní máme pouze 5 rozhodčích, kteří musí pískat 5 utkání a na jednoho rozhodčího někdy vychází 2-3 zápasy týdně, takže buďme k nim vstřícní a hlavně jim nenadávejte a nediskutujte, bez nich by KHL nebyl hokej, ale pouze by připomínal rybník.
Další zápas přinesl jednostranější záležitost, kdy proti sobě nastoupili Hanáci a Plačkov. Plačkov v prvním zápase vyhrál a Hanáci jim tedy měli co oplácet. Hanáci do zápasu nastoupili velmi odhodlaně a teměř bezchybnou a účinnou hrou přemohli Plačkov 5:0. Poslední zápas skupiny o titul přinesl boj mezi týmy Vážan a Barexu. Barex dokázal sekundovat Vážanům pouze dvě třetiny, pak ovšem STSka jasně ukázala svou sílu a zvítězila jednoznačně 7:1.
Skupina o umístění přinesla zápas mezi posledními dvěma týmy Reds a Žopy. Reds nastoupilo v počtu 7+1 a to v podstatě rozhodlo zápas. Žopy celý zápas vedly a až v poslední třetině se prosadilo Reds 2 brankami, zápas skončil 6:2. Oba týmy byly minimálně vylučované a tentokrát po minulé kritice Žopy chválily výkon rozhodčích. Poslední nedělní zápas sehraly spolu UDH-AHK, roli favorita AHK potvrdilo během 3minut 2.třetiny, kdy vstřelilo 3 branky a rozhodlo zápas, který nakonec skončil 1:5.