KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Shrnutí 8.kolo

Blíží se konec nadstavbové části a začíná být jasno o dalším působení některých týmů v KHL. Ve finálové skupině se nejprve utkala STSka s Chomýží. Chomýž rozhodla třemi brankami v 1.třetině a vítězství 5:2 si již nenechala ujít. STSka letos ještě nevyhrála ani jeden ze tří zápasů a může postoupit nejspíš jen na úkor Buldoků. V dalším zápase se střetli Buldoci a Hanáci. Zápas měl od počátku jednoznačný průběh a Hanáci i přes velké množství vyloučených nadělili Buldokům 9:0. Hanáci jsou prvním jistým postupujícím. Poslední zápas mezi Plačkovem a Barexem vyhrál Plačkov 3:1, i když Barex vedl dlouho 1:0. Barex se již 100% připravuje o boj o 5.místo a podal odevzdaný výkon.
Zápasy ve skupině o umístění byly rovněž velmi zajímavé. Nejprve se utkaly Žopy a Pantheři o přímý postup do play-off (5.-8.). Zápas byl hodně vyhecovaný, nejprve šli do vedení Pantheři 2:0, ale Žopy srovnaly ve 2.třetině a další branka už nepadla, takže zápas skončil 2:2. Lepší výchozí pozici na postup mají nyní Pantheři. Poslední zápas mezi Reds a AHK byl velmi dramatický a vítěznou branku zápasu dalo Reds po samostatném úniku B.Zavadila 3 sekundy před koncem zápasu, a tak konečně vyhrálo 3:2.
9.kolo KHL nabídne další zajímavé zápasy. V pondělí se utká BUL-CHO, zde Buldoci budou chtít bodově odskočit STSce, protože STSka hraje s Barexem, který má jisté play-off o páté místo. Poslední zápas skupiny o titul sehrají Hanáci a Plačkov. V předchozím zápase vyhráli Hanáci jednoznačně 5:0 a Plačkov si nyní může zajistit 100% účast mezi nejlepšími čtyřmi týmy. Skupina o umístění má před sebou závěrečné kolo, matematika je jasná, Žopy pokud chtějí postoupit tak musí mít více bodů než Pantheři. Žopy hrají s AHK a Pantheři hrají s Reds, které má nastoupit ve stejné sestavě jako s AHK, takže si oba týmy musí postup doslova vydřít, protože Reds i když o nic nejde bojuje alespoň o lepší sebevědomí do závěrečné fáze KHL.