39:17HAN [3:2] - Zahradnický Jiří (Banďouch Roman)
52:37HAN [4:2] - Glaser Roman (Berčík Milan)
60:00STS - Kobliha Pavel - zásahy:4
Rozhodčí: Josef Buksa
Jiří Osina

Komentář k zápasu

Finále předcházel boj o třetí místo, které mělo mnohem zajímavější a napínavější průběh než samotné finále. V zápase se střetl lídr základní části Hanák team a soupeřem byl tým STS Vážany ZDO. Zápas začal hned náporem první pětky Hanáků, kdy Petr Dostál obdržel náhru k druhé tyči, v jasné šanci ovšem selhal. První zvrat v zápase nastal při vyloučení beka Hanáků. Neprosadila se ovšem STSka, ale první pětka Hanáků. V rohu vybojoval puk Dostál, puk nevyhodil, ale místo toho se podíval a nahrál přes půl hřiště Milanu Berčíkovi, který prosvištěl mezi obránci STS a v samostatném nájezdu se nemýlil. Radost Hanáků nevydržela dlouho, protože STS Vážany nakonec tuto přesilovku využily a vyrovnaly, po střele Marciána na vyrážečku se puk odrazil k Jiřičkovi, který zcela nekrytý pohodlně zavěsil do odkryté brány. Neuběhla ani minuta, stejná situace, po střele Marciána na vyrážečku se k odraženému puku dostal Gremlica a opět do odkryté brány zavěsil na 2:1. Hanáci chyby v obranné činnosti korunovali ve 14. minutě, kdy přímo z buly se prohnal kolem centra i beka Marcián, který nádherně našel na druhé tyči Hečka, který zavěsil nikým neatakován na 3:1. Hanáci stejně jako s Chomýží prohrávali po první třetině o dvě branky, tentokrát ovšem dokázali zápas otočit. Druhá lajna Hanáků hrála přesilovku, první střelu zachytil obránce tělem, jenže okamžitě z mezikruží vypálil bez přípravy po zemi Drulák a snížil na 3:2. Hanáci i STS Vážany měly šance na změnu skóre, ale všechny šance vykryli pozorní brankaři. Po úpravě ledu Hanáci stáhli sestavu na tři útoky a dvě obrany. Výborný herní projev korunovala třetí lajna Stejskal-Pospíšil-Zahradnický ve srovnávací branku a opět v přesilovce. Zahradnický dostal náhru od modré od Banďoucha, sjel si mezi kruhy a nádhernou střelou zápěstím vymetl šibenici Koblihy. Najednou STSka začla kupit chyby a propadat, přesto mohl Marcián v úniku rozhodnout, jenže obránce Banďouch mu na poslední chvíli před branařem čistě vypíchl puk. Stav po základní hrací době skončila remízou 3:3, následovalo prodloužení s náhlou smrtí. Hanáci i STSka měli menší šance, ovšem rychlé přečíslení dělalo STSce problémy a nakonec se stalo i osudným. Poslední branka padla, kdy trio útočníků se hnalo dopředu, akci ovšem narušil Dostál, poslal puk M.Berčíkovi, který dokázal natáhnout na sebe obránce, zadovkou našel na modré volného Glasera, který díky přečíslení využil zaváhání beka, který lehnutím se snažil překazit akci. Glaser si obránce v klidu objel a šikovnou stahovačkou rozhodl pěkný zápas a Hanákům zařídil 3.místo v 11.ročníku KHL sezony 2012/13. Hanáci se radovali skoro jako by vyhráli první místo, vyhrát v prodloužení zlatým golem je totiž pro hráče hodně stresující. Zklamaná STS odvedla dobrý výkon, bohužel vyhrát mohl jen jeden. Oba týmy pak dlouho do noci zapíjeli sezonu v hockey baru v přátelské atmosféře. Rozhodčí odveli výbornou práci a oběma patří dík.