45:00STS - Kobliha Pavel - zásahy:10
Rozhodčí: Josef Buksa
David Valentík

Komentář k zápasu

Komentář hanáků: Zápas s STskou začal jako vždy výborným bruslením, hlavně STSka se poučila z chyb Chomýže, kdy zaspali začátky zápasů a právě Hanáci šli do zápasu trochu nepřipraveni. STSka velice rychle udeřila po pěkných akcích. První pořádná střela 2m od modré a skončila v bráně, trefil se Jiřiček po naražení Krybuse. Stsky bylo všude plno, dobře se vracela a těžko se prosazovalo přes hordu hráčů na modré, navíc STSka hráli skvěle obránci, kteří nepropadali a dobře rozehrávali. Stska udeřila podruhé, kdy po špatně přebraných hráčích po protiútoku 3 na 3, zůstal sám před bránou Krybus, který dostal pěknou dlouhou náhru od Marciána a bylo veselo na střídačce soupeře. STSka hrála pořád dobře, ale další 100% šance neměla, protože jsme se museli zkonsolidovat na obranu. Tento večer největší průvan dělal první útok, který zařídil většinu branek. Seťa dokázal snížit záhy, kdy si šikovně sjel od mantinelu mezi kruhy a bekhendem na vyrážečku překonal Koblihu. ještě v první třetině jsme dokázali srovnat, kdy Tomáš si vyměnil puk ve středním pásmu s otcem a Čert vypálil přes obránce tu svou pověstnou jedovku nad ledem a bylo srovnáno. Cítili jsme šanci,ale STSka byla dlouho proti, navíc měla obrovské šance ve druhé části. Nejprve šla do vedení po obrovské chybě Řízka, který trochu smolně si chtěl narazit s druhým bekem za bránou, jenže nahrávku vyčíhl Jiřiček , který nahrál ihned před bránu, kde se Hečko s tím nemazlil a poslal zase Vážany do vedení. Stska mohla vedení potvrdit, jenže přečíslení dva na jednoho skončila bravurní zákrokem Čendy, kdy Mlčoch dával do prázdné, jenže Čenda vystřelil beton a puk vyrazil mimo svou klec. Dosud výborný, napínavý, pěknými akcemi okořeněný zápas přerušila úprava ledu. Na začátku třetí třetiny si poslední sekundy trestu odpykával ovšembek Říza. Toto označení mají u Hanáku beci co mažou soupeři... :D. STSka několikrát zahrozila, ovšem bez efektu. Vylučovalo se i na druhé straně. Přečíslení dva na jednoho, kdy Drulin si sjel mezi kruhy a byl jasně hákován Škrabalem., protože Drulin nemohl zakončit ze slibné pozice ani nahrát Zahradovi. Přesilovku Hanáci potrestali, navíc byl signalizovaný faul Jiřička, takže Hanáci po brance pokračovali v další přesilovce, kterou také využili. Zpět ke srovnávací brance, Hanáci zavřeli STSku v obranném pásmu a obránci stříleli jak u Waterloo, nakonec se k odražené střele dostal Tomáš a prostřelil Koblihu a bylo srovnáno!!! Pak šla na led třetí lajna a následně první, která pokračovala v přesilovce. Benďa rozehrál na Dastyho, ten si popojel, dlouhou nahrávkou nalevo našel na modré Seťu, který zajel za modrou a našel napravo na brusleného Čerta, který se prohnal obranou jak Orient Express a po stahovačce do bekhendu zavěsil pod víko. Hánáci poprvé vedli, ovšem bylo hodně času do konce zápasu, skoro 7 minut. Těchto posledních minut, kdyby nebylo, tak se dalo hovořit o krásném zápase, bohužel emoce rostly na obou stranách a přibývalo osobních soubojů na hranici faulu. Seťa v oslabení narazil Stodůlku, který jej v pádu poranil bruslí v obličeji tak, že Seťa musel jet šít a zápas nedohrál, oslabení 5:3, STSka ovšem nic nevymyslela a navíc šli ven za společnou potyčku Marcián a Benďa. Pak následovali zbytečné fauly, které pramenily ze situace na ledě, kdy STSka se snažila celkem bezzubě srovnat skóre a Hanáci jim v tom samozřejmě bránili. Hanáci už trestnou neopustili a když přečkali oslabení dokonce chvíli 6:3, kdy STSka hrála power-play, tak jsme mohli slavit první výhru v semifinále, ovšem vyhrát se musí dva zápasy a v neděli to nebude určitě jednoduché utkání, jak píše Libor Halás k jejich zápasu, zase to začne 0:0.