38:01HAN [8:3] - Berčík Milan (Setinský Martin)
43:02STS [8:4] - Hečko Karol (Koubek Martin)
44:58HAN [9:4] - Stejskal Ladislav (Setinský Martin)
45:00STS - Burda Rostislav - zásahy:11
Rozhodčí: Josef Buksa
David Valentík

Komentář k zápasu

Popis Hanáků: druhý semifinálový zápas mezi Hanáky a STSkou měl být hodně vyrovnaný dle prvního zápasu, kde jsme mocně dotahovali náskok soupeře. Do zápasu jsme nastoupili v 11+1 hráčích, protivník měl kompletní dvě pětky + brankaře. Díky tomuto počtu jsme museli trochu míchat sestavou, ovšem na hře se to neprojevilo, na soupeře jsme vlétli a de fakto po první třetině bylo vymalováno 5:0. Ovšem pojďme zpět k první brance, narážka Čert-Seťa a jsme ve vedení 1:0. Hned po bully Tomáš nastřelí puk za bránu, puk se dost nečekaně odrazil před bránu mezi kruhy, kde se do puku opřel Pospa a vymetl přesně šibenici. V 8.minutě pak si vyměnili roli Seťa a Čert stav 3:0 nemohl být lepší. Brankář a celá hra STSky byla v troskách a na naprosté dno je poslal Dasty, který nejdříve šikovně obstřelil z větší dálky Koubka a další střídání opět udělal Koubkovi kličku do protipohybu a zcela sám mezi kruhy poklidil puk po zemi do brány, kde Burda měl prostor. Skončila třetina snů a nikdo by na STSku nevsadil korunu. Hned po výměně stran ovšem STSka snížila, kdy po střele Škrabala od modré, která se odrazila k Jiřičkovi, ten již měl před sebou jen prázdnou branku. Branka STSku nakopla a byla najednou lepším týmem, Hanáci měli nahráno, ovšem dělali zbytečné chyby. Koubek projel celé hřiště a v poklidu si vyjel i zpoza brány a zakončil mezi nohy Luigiho, který do té doby chytal výborně a svůj standard si udržel po zbytek zápasu, protože tato střela byla tečována obráncem. Rozdíl tří branek není nepřekonatelný a STSka si toho byla vědoma, když dal Hečko po střele z mezikruží na 5:3. Hanáci měli skoro po náskoku pěti branek. Měli jsme nyní jediný cíl dát nějakou branku a utlumit tak choutky soupeře na zvrat v zápase. Nejdříve Tomáš minul šibenici (je to na facebooku), ve 100% šanci. Ovšem po snižující brance donutili trio Drulin-Čert-Dasty presingem obranu STSky k chybě, nejdříve Milan nastřelil Burdu, puk se skákavě dostal puk k Dastymu, který trefil puk těsně nad ledem k tyči, ukončil tak tlak STSky svým dalším hattrikem v play-off a uklidnil svou střídačku. Hanáci pak o přestávce se uklidnili a v poslední části již soupeře k ničemu nepustili. Další branky přidali Tomáš, Milan a v závěru Laďa Stejskal. Za STSKu se trefil v přesilovce 5:3 Hečko. Výhru 9:4 jsme náležitě oslavili bojovým kolečkem a pokřikem po zápase a po zásluze jsme prošli do finále, na soupeře si musíme počkat. Výborný výkon podal Luigi v bráně Hanáků, který hlavně ze začátku podržel v závarech před svou bránou. Dobrý výkon podal i Pospa, který šel vidět u prvních branek Hanáků. Naopak STSku podrazila nepřipravenost do tak důležitého zápasu a bohužel i forma svého brankaře. Celý náš team podal velice dobrý výkon a ve finále bude těžkým soupeřem pro kohokoliv, obzvlášť když se hraje na jeden zápas.