33:27PLA [9:2] - Doležel Karel (Opravil Petr)
40:45BAR [9:3] - Kučera Tomáš (Halás Libor)
45:00BAR - Mičola Radek - zásahy:6
Rozhodčí: Josef Buksa
David Valentík

Komentář k zápasu

Barex nedokázal porazit favorita a zahraje si o 3.místo, komentář z webu Barexu: V posledním rozhodujícím semifinále KHL dokázal Plačkov využít výhodu domácího hřiště a postoupil do finále KHL. Barex si zahraje o třetí místo s Vážany. O všem rozhodl včerejší duel, který vyhráli domácí 11:3. Barex chtěl udělat před zápasem změnu a snažil se něco vymyslet, co by na soupeře platilo. Vedení se rozhodlo, že první třetinu odehraje na dvě formace a potom se ukáže, jak se zápas bude vyvíjet. To se v úvodu dařilo a Barex dokázal udělat ve třetině průvan. Ale Plačkov je tento ročník trošičku jinde, než ostatní týmy. Jak řekl Karel Marcoň před zápasem „ Plačkov se nedá porážet pravidelně, ale porazit se dá“. Plačkov šel brzy do vedení. Holík získal po souboji ve středním pásmu puk, nabral rychlost a před sebou měl jen kapitána Barexu. Tomu nedal nejmenší šanci. Puk mu prohodil mezi hokejkou a bruslemi a ocitl se sám před Maikem, který neměl šanci zareagovat. Před třetí třetinou jsem se ho zeptal, zda se proti tomu dá nějak zareagovat. „Jen velmi těžko, když se nedá hrát do těla". Tak jako v minulém zápase ani v rozhodujícím se moc neprosadila první pětka Barexu. Soupeř naši formaci dobře bránil a moc prostoru na kombinaci jim nenechával. V první třetině jsme hráli dvě přesilové hry, ale mnoho šancí jsme si nevytvořili. A tak Plačkov trestal. Třemi góly do konce první třetiny zvýšil na 4:0 a byl opět na koni. Do hry Barexu se vrátili všichni hráči a zápas se dohrával na tři kompletní pětky. Ale ani tak jsme nedokázali odrazit nápor soupeře. Jak řekl náš dočasný kouč na střídačce Alda Jergl “Borci, vy jste za první třetinu vystřelili pořádně na bránu maximálně třikrát.“