30:23HAN [8:0] - Dostál Petr (Zahradnický Jiří)
35:20HOL [8:1] - Řihák Tomáš (Malý Petr)
45:00HOL - Svak Jiří - zásahy:10
Rozhodčí: Josef Buksa
Jiří Osina

Komentář k zápasu

Komentář Hanáků: Hanáci museli napravit pošramocenou pověst, kdy nezvládli psychicky druhý zápas proti Gators, ikdyž jej nakonec vyhráli. Do našeho teamu se vrátil uzdravený Zahrada, překupila se sestava, kdy dozadu šel rychlík Seťa, který měl uhlídat Malého z Gators, druhá obrana Benďa-Říza měla zkušenosti již z předchozích zápasů. Staronový první útok Dasty-Zahrada-Tom hrál již spolu proti Barexu, kde exceloval a proč nezkusit změnu, která fungovala. Druhý útok Drulin-Čert- Baťko si měla uhrát svoje, protože centr měl zdravotní problémy. Gators nastoupili v podobné sestavě, jen jim chyběl rychlý bek Jantula. Zápas jsme začali zostra a kombinačně přehrávali Gators. První individuální akce Zahrady začala proskočením mezi beky a následně vymetením šibenice Svaka v bráně soupeře. První formace ještě stejné střídání mohla ještě zvýšit, ale Tomáš nedokázal z blízka překonat golmana soupeře. Uklidňující branka padla po kolotoči v útoku, kdy Seťa v obraně si sjel na kruh, vypálil a Tomáš puk tečoval neúmyslně bruslí do brány soupeře. Stav 2:0 po první třetině ještě nic negarantoval, protože stejný průběh měl i druhý špíl. Vítěznou branku zápasu dal Dasty, kdy si vybruslil zpoza brány, narazil obránci Benďovi, ten vypálil a odražený puk Dasty zavěsil do brány. Asi nejhezčí kombinační akce večera začala v obraně, kdy po několika narážkách se ocitl sám Dasty před Svakem a blafákem uklidnil svůj tým. Pak ujel po pěkné náhře Řízka Čert, který po nepodařeném blafáků dokázal přesto zakončit. Pak se po samostaném výletu do útočné třetiny v oslabení prosadil Drulin, který z dálky překvapil Svaka šikovnou střelou po ledě. Třetinu završil Tomáš, který po tlaku zblízka prostřelil Svaka. Gators měli pár slibných šancí. Největší z blízka nevyužil Malý, který zcela sám nechal vyniknout Čendu v bráně, pak ještě v přečíslení Čenda zázračně stylem Hašana zachránil jistý gól a nakonec ještě vykryl tvrdou střelu Řiháka. Poslední třetina začala hat-trikem Dastyho po náhře Zahrady, pak Dasty dal ještě čtvrtou branku po samostatném nájezdu, kdy puk skončil po zákroku svaka 15cm za čarou, ovšem rozhodčí branku neuznal, protože pískl dříve, než by se šel podívat, kde puk přesně skončil. Ke slovu se dostali i Gators. Seťa dostal skákavou náhru na modrou, puk se blbě odrazil k Malému, který přečíslení vyřešil gólovou náhrou na Řiháka, který pohodlně dával do prázdné. Poslední tečku udělal Malý, který jel trestné střílení, kdy po tlaku vypadla brankaři Čendovi hokejka, při situaci, kdy puk mířil k hráči Gators, který by zavěsil do prázdné. Malý nájezd proměnil, ale na přesvědčivém výkonu ze strany Hanáků nic nezměnil. Hrálo se čistě, pár malých faulů na obou stranách byly ze hry. Hanáci si tak zachránili kožich a jako lídr a obhájce titulu KHL postoupili potřetí v řadě do semifinále, kde na něj čekají rudokabátníci z Reds