36:40HAN [4:2] - Zahradnický Jiří (Berčík Tomáš)
41:48HAN [5:2] - Zahradnický Jiří (Berčík Tomáš)
44:55PLA [5:3] - Pospíšil Martin (Holík Karel)
45:00PLA - Cabák Jiří - zásahy:10
Rozhodčí: Josef Buksa
Libor Halás

Komentář k zápasu

Hlasování fanoušků: nakonec 60 fanoušků 30.3. věřilo Hanákům a 57 hlasů dostal Plačkov.... Popis ze strany Hanáků: Tak a zpět k zápasu, bouřlivější atmosféru ještě finále nezažilo, byl to souboj týmů a také dvou sponzorů svých týmů Hanák vs. Oresi. Hanáky podporovala dechovka, kterou na zimním stadionu asi ještě nezažili. Plačkov podporoval hlasitý reprák se songy. Bubny, trubky a transparenty byly slyšet a vidět po celý zápas u obou týmů, takže hráči lepší kulisu si ani nemohli přát. Hanáci začali na kompletní 3 pětky + kapitán byl připraven vsítit poslední gól do prázdné. Plačkov hrál na 11+1 hráčů. Oba týmy nic nepodcenily a mnoho hráčů se dokonce prvně rozcvičilo na hobby úrovni již v šatně. Slavnostní bully bylo hozeno starostkou Kroměříže paní Danielou Hebnarovou přesně v 19:00, pak začal samotný zápas s hlavním rozhodčím Pepou Buksou, na čarách sekundovali David Valentík a Tomáš Kučera. Myslím, že odvedli skvělou práci. Hanáci začali velice zostra, Plačkov nachystaný na profesorský hokej byl zcela zaskočen a Hanáci měli prvních 7 minut ve své režii, kdy nedali několik tutovek, dokonce do prázdné brány. Zlom nastal, kdy Opravil si zajel za beky a dostal milimetrovou náhru od Pospíšila. Čenda reklamoval ofsajd a celkem zbytečně přestal chytat, takže Opravil nájezd bez problému proměnil. Gól platil a Hanáci najednou vyklidili pole, Plačkov měl několik závarů, největší šanci dva na jednoho, vyřešil Martin Pospíšil střelou pouze do tyče. Těsně před pauzou Kubiš přestřelil osamocen před Čendou odkrytou bránu. Přestávka uťala choutky Plačkova, Hanáci se díky úpravě po každé třetině vždy sešli k poradě. Náš cíl byl jasný, hrát pořád stejně zařazený stupeň jako na začátku zápasu a Plačkov na dvě pětky toto tempo nemůže vydržet. Nejvíce starostí dělal Hanáků Pšurný, kterého obránci museli zastavit i díky faulu. Přesto Hanáci napadali, otravovali Plačkov při rozehrávce a křídla Hanáků si pokrývali křídla Plačkova, takže Plačkov nemohl úplně snadno praktikovat svou hru přímočarých náher od svých beků k mantinelu. Plačkov měl tři přesilovky, které zahrál výborně, zatlačil Hanáky v obranném pásmu, ovšem bez brankového efektu. Hanáci vyrovnali ve 20. minutě a od té doby jsme byli lepším týmem, pokud se hrálo v plném počtu hráčů. Pěknou akci završil Zahrada po náhře Tomáše. Jirka svým skvělým bekendem, který je jeho předností, zakončil blafák pod Cabina. Následovala přesilovka Plačkova a v úplném závěru po milimetrové náhře od Opravila, Pšurný bekendem nedal šanci Čendovi na vyrážečku. Hanáci ovšem si víc a víc věřili a díky perfektnímu napadaní dostali Plačkov pod tlak, vyhozený puk zachytil Lejzr, vystřelil od modré skvěle nad ledem, puk Cabin jen vyrazil přímo na Čerta, který Cabina trochu se štěstím napodruhé prostřelil. Stejný útok další své střídání měl nacvičený signál po bully, Čert ovšem tlak na bully nevydržel a Seťa jej musel nahradit. Seťa vyhrál bully na beka Laďu Stejkala, který následně perfektně vystřelil nad ledem, Dasty číhal díky signálu u druhé tyčky na domluveném místě a tvrdou střelu obránce, kterou Cabin jen vyrazil před sebe bez problému zasunul do prázdné klece soupeře, Hanáci najednou zaslouženě vedli. Plačkov hrál ještě přesilovku, kterou po několika závarech Hanáci přečkali. Největší šanci v přesilovce měl Kubiš, kterému šikovnou střelu po zemi Čenda skvěle vykryl. Přestávka s úpravou vedla k další naší poradě v kabině, protože na střídačce nabylo slyšet vlastního slova. Cíl hrát stále stejně, střídat komplet 15 lidí a utahat Plačkov, který musel otevřít již hru. Hanáci hráli skvěle a Plačkov začal dělat chyby při rozehrávce, které Hanáci dokonale využívali k přečíslení. Jedno takové přečíslení dva na jednoho beka udělali Tomáš se Zahradou. Zahrada si počkal až se Tomáš v útočné třetině dostane na úroveň obránce, posla mu pas, Tomáš ovšem udělal něco, co nikdo nečekal, vytáhl si golmana napravo a nahrál zpět Jirkovi, který zavěsil do prázdné brány, tato branka patřila Tomášovi a Hanáci se ještě více uklidnili. Dasty mohl zvýšit po naražení Seti mezi kruhy, sám Seťa málem překonal Cabina když si sám nabruslil nastřelený puk. Jenže se prosadil znovu ve 42.minutě Jirka, kdy nejprve střela Tomáše skolila Cabina, puk se odrazil skoro do rohu, jenže Zahrada puk dobruslil, okamžitě vystřelil a Cabin si puk buď srazil sám do brány, nebo to nestihl. Bylo jasné, že vítěz je ji dán. Plačkov se snažil aspoň zkorigovat výsledek, což se povedlo díky power-play umocněné vyloučením Hanáků. Trefil se z mezikruží Pospíšil. Poslední tečku mohl udělat Drulin, který se netrefil do prázdné a v závěru ještě kapitán Standa Hanák, který trefil tyčku, mohl tak pečetit finále, kdy měl přesně na den narozeniny. Plačkov tak neuspěl ani potřetí ve finále a po výsledku 3:5 se museli sklonit před týmem, který nechal na ledě vše a podřídil vše jedinému, získat titul. Hanáci suverénně nejstarší tým s průměrem 40,5 roku vyhrál 12. ročník KHL, celkově zkompletoval hattrick. Po závěrečném hvizdu propukli oslavy, focení a děkovačky, vše bude na fotkách na facebooku. Oslavy pak nebraly konce v místní aréně, kde se skandovalo :" vítej zlatý hattriku, Hanáci, Hanáci... atd. Oslavenec dostal v draku hobla. Soupeři ovšem si podali v baru ruce po půlnoci, ukázali jsme soupeři pohár a vše probíhalo v přátelské atmosféře.